Menu

Tallinn tuli Võrule kolm kilomeetrit või seitse minutit lähemale*

  • Kirjutas Kalev Annom

Ligemale veerand sajandit transpordialal töötanud Hansa Bussiliinide juht Madis Lepp on rõõmus iga kilomeetri roolikeerajaile ja sõitjatele euroopaliku ja ohutu maantee valmimise üle. Fotod: KALEV ANNOM

Augusti keskel avati liikluseks Kose–(Ardu)–Võõbu 23kilomeetrine (kiir)teelõik Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maanteel, mis toob pealinna meile kolm kilomeetrit ja seitse minutit lähemale.

Uus teelõik on väga oluline

Hansa Bussiliinide juhataja Madis Lepp ütles Võrumaa Teatajale, et uue teelõigu tähtsust on raske üle hinnata ja need, kes sageli pealinna vahet sõidavad, tunnevad rõõmu igast korraliku tee kilomeetrist.

„Kose–Võõbu 23 kilomeetri pikkune teelõik on esimene euroopalik tee väikese mööndusega, sest kui Euroopas saab sõita tavaliselt 130 kilomeetrit tunnis, siis siin on lubatud maksimaalselt 120 km/h. Nii kiiresti ei saa meil kuskil mujal sõita.

Mida tähendab seitse minutit ajavõitu?

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD