Menu

Gaasigrilli plahvatus tekitas üle 200 000 euro suuruse kahju

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

PÄÄSTEAMET

Mai alguses hävitas gaasigrilli plahvatusest alguse saanud põleng Võru vallas Nooska külas oleva elumaja ning Salva Kindlustuse hinnangul ulatuvad kahjud üle 200 000 euro.

Pühapäeva õhtul eramaja terrassil gaasigrilliga toitu valmistanud perekond oli juba suundunud siseruumidesse einestama, kui ühtäkki gaasigrill põlema lahvatas. Leegid tungisid kiiresti tuulekasti ning akende kaudu hoonesse. Päästjate saabumisel ulatusid leegid juba katusest, ustest ja akendest välja. Hiljem uuesti süttinud ja kustutamist vajanud hoone hävines täielikult koos sisustusega.

Päästjate hinnangul tõenäoliselt grilli põletis leegid mingil hetkel kustusid, kuid gaasi pealevool jätkus. Mõne aja möödudes tõusis kuuma grilli juures gaasi kontsentratsioon niivõrd suureks, et see lahvatas põlema ja süütas ka kõik lähedal oleva. 

Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu märkis, et kuna tulekahju oli nii intensiivne, siis ei jäänud grillist suurt midagi järele ning süttimise täpset põhjust ei olnud võimalik välja selgitada. "Ainuke positiivne asi juhtunu juures oli see, et pererahvas ei viibinud õnnetuse hetkel grilli läheduses. Vastasel korral oleks võinud tagajärjed veelgi kurvemad olla. Kui vara on kindlustatud, siis selle saab alati taastada," lausus Soosalu. Ta lisas, et siiski mõningaid põletusi sai meesterahvas, kes põlengu alguses üritas pulberkustutiga tuld summutada.

Põlengu tagajärjel muutus hoone elamiskõlbmatuks ja hävines ka kogu majas sees olnud vara. "Nüüd tuleb hoone jäänused lammutada ja maja uuesti ehitada. Uue hoone ehitamiseks kulub esmasel hinnangul kuni 200 000 eurot. Lisaks paarkümmend tuhat eurot ka hoones hävinenud vara taassoetamiseks," selgitas Soosalu.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD