Menu

.      

Naine hoidis ära kelmile raha saatmise

  • Kirjutas BNS

Pakiautomaadi juures vanemat naist askeldamas märganud mööduja hoidis teisipäeval ära kelmile raha saatmise. Foto: AIGAR NAGEL

Pakiautomaadi juures vanemat naist askeldamas märganud mööduja hoidis teisipäeval ära kelmile raha saatmise.

Pärastlõunal helistas häirekeskusesse Evelin, kes märkas juhusliku möödujana Omniva pakiautomaadi juures toimetanud 67-aastast naist, edastas Lõuna prefektuur. Evelinile tundus naise käitumine imelik ning ta asus asja uurima. Selgus, et 67-aastane naine oli saanud kõne petturitelt, kes palusid tal võtta pangaautomaadist välja sularaha ja sisestada selle Omniva pakiautomaati.

Evelin sekkus ja tänu temale jättis naine petturitele raha saatmata. Politseinikud viisid 67-aastase naise pangaautomaadi juurde ja ta sai välja võetud raha tagasi panna pangarvele.

Viimastel nädalatel on sagenenud telefonikõned, milles petturid esitlevad end politseinikena, panga või teiste ettevõtete töötajatena. Kõnes väidetakse, et näiteks mobiilsideoperaatori lepingu pikendamiseks, ebausaldusväärse töötaja tabamiseks või kontol oleva raha kontrollimiseks, tuleb viia oma sularaha pakiautomaati või anda kullerile.

Politsei tuletab meelde, et pakiautomaatidesse ei tohi sularaha panna. Enamikel juhtudel on ohvrid vanaemaealised, mistõttu palub politsei neid hoiatada selle skeemi eest või kahtlase tegevuse korral.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD