Menu

Jaak Aab: Põlva riigimaja loomise otsus tuleb teha lähiajal

  • Kirjutas BNS

FOTO: Aigar Nagel

Reedel Põlvamaad väisava riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul tuleb Põlva riigimaja loomise otsus teha lähiajal.

Aab kohtub kohalike omavalitsuste esindajatega ning plaanis on arutada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöövõimalusi piirkonna elu edendamiseks. Veel külastab minister Põlva Noortekeskust.

„Põlva esindajatega kohtumise fookuses on võimalikud koostöökohad valla ja riigi osutavate teenuste pakkumiseks,“ ütles Aab. „Valla esindajad tutvustavad meile Põlva linna keskplatsi arendusplaane ja arutame, kuidas loodav riigimaja võiks sinna sobituda. Kohtumise järgselt analüüsivad veel Rahandusministeeriumi ja Riigi Kinnisvara aktsiaseltsi spetsialistid koos valla esindajatega põhjalikult loodava riigimaja asukohta, sinna kolivate asutuste vajadusi teenuste osutamiseks ja maja loomise kulusid. Seejärel loodame lähiajal teha lõpliku otsuse riigimaja asjus.“

Praegu on loodavasse riigimajja kavandatud 13 asutuse tööruumid ligikaudu 90 töötajale. Hoonesse on kavandatud maksu- ja tolliamet, sotsiaalkindlustusamet, muinsuskaitseamet, tööinspektsioon, rahandusministeeriumi Põlva talitus, Rahva Kultuurikeskus ja teised asutused. Lisaks varasemale kolimisettepanekule on kavandatud hoonesse tööruumid kohtule, prokuratuurile  ja tulevasele ühendatud haridusametile.

Minister kohtub ka Põlva noortekeskuses Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduste esindajatega, et arutada mitteõppivate ja –töötavate noortega seotud küsimusi.

LOE VEEL

PÕLVA UUDISED