Menu

IRL-i Võru linnapeakandidaat on Andres Kõiv

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Andres Kõiv   Fotod: ANDREI JAVNAŠAN/Võrumaa Teataja

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) Võru osakond kinnitas erakonna kandidaadiks Võru linnapeakandidaadiks Andres Kõivu.

IRL-i Võru piirkonna esimees Kõiv töötab praegu Võru maavanema ametikohal. "Teen endast oleneva, et hakata sügisel Võru linnapeaks," sõnas Kõiv osakonna esindaja vahendusel .

Kõivu sõnul on IRL-i väljakutse teha valimistel Võru linnas ja kogumaakonnas vähemalt sama hea tulemus, kui eelmistel kohalikel valimistel.

Võru linna juhtimises peab Kõiv suurimaks väljakutseks korra loomist linna ja selle allasutuste juhtimises. Tema hinnangul on linn rahaasjad käest lasknud. "Võru hakkab teenindama laene, mis on heldelt võetud, Võru hakkab looma linna asutustes korda, mis on käest lastud, Võru saab koalitsiooni, mis teeb selget ja läbipaistvat poliitikat," lausus Kõiv.

Võrumaa suurim väljakutse on Kõivu sõnul uutes piirides uute omavalitsuste asutamine ja nende töö käivitamine. Selle kõrval ka maakonna omavalitsuste koostöö taaskäivitamine ning Võru linna rolli kasvatamine maakonnakeskusena.

Kommentaarid   

+18 #21 Seadust peab täitna 2017-06-26 10:08
Võru endised linnajuhid nõuava kirjutas:
Ebaseaduslikult töölt vabastatud Võru linnavalitsuse liikmed Andres Kõiv ning Pille Tali alustavad täna läbirääkimisi võimukoalitsiooniga, nõudes volikogult aastapalga ulatuses kompensatsiooni. Õhus on ka nõue nad tööle ennistada, kirjutab Võrumaa Teataja.
«Jääme kuus pluss kuus kompensatsiooni juurde,» ütles Kõiv eile pärast kohtumist volikogu esimehe Tõnu Antoniga.
Täna ennelõunal algavatel läbirääkimistel soovivad Kõiv ja Tali seega, et neile makstaks hüvitiseks kuue kuu ametipalk ning hüvitataks kuue kuupalga ulatuses sunnitult teenistusest puudutud aeg.
Kõivu sõnul oleks tal koos Taliga võimalik nõuda ka endi tööle ennistamist, milleks väidetavalt annab õiguse avaliku teenistuse seadus. Seaduse järgi tuleb ametnik tööle ennistada, kui kohus on tema töölt vabastamise ebaseaduslikuks tunnistanud.
Volikogu esimees Tõnu Anton kahtleb väites, et Kõivul ja Talil on võimalik praeguse linnavalitsuse koosseisu saada. Teoreetiliselt oleks neil võimalik saada Ando Hageli linnavalitsuse liikmeks, mille koosseisust nad kohtu otsuse kohaselt ebaseaduslikult vabastati, kuid see valitsus astus mullu sügisel tagasi.
Ivi Eenmaa linnavalitsuse ametisse asumise seaduslikkuses keegi kahelnud pole.
Kõiv pole sellise lähenemisega nõus. Ta viitab avalikus teenistuses kehtivale järjepidevusele, mis võimaldabki neil nõuda töökohta ka Eenmaa juhitavas linnavalitsuses.
Anton tunnistab, et praegust segadust poleks tulnud, kui Kõivust ja Talist oleks vabanetud läbiproovitud viisil: neile oleks avaldatud umbusaldust. Umbusaldamise vastu oli toona Reformierakond.
Kui pooled jõuavad täna kokkuleppele ning Kõivule ja Talile makstakse nende aastapalk, toob see linnale koos maksudega kaasa poole miljoni kroonise väljamineku.


Miks siis oli vaja inimesed ebaseaduslikult vabastada?
Kas nad pidanuks loobuma väljateenitud puhkusest?
Tsiteeri | ebasobiv
+12 #22 Oliver 2017-06-27 08:41
IRL on Titanic ja KOV valimiste ajaks on juba selle kohal juba vesigi vaibunud.Kõiv,P iirmann,Ploomip uu jne. on nagu mängiv orkester vee alla vajumisel. See Võru Vesi Hõrak kui kuus sõitis maha 5000 km., on päevas Võru-Tallinn maanteel kulgemine.Oli ta siis ettevõtte juht või autojuht ettevõttes.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #23 Pinnaltpäästja 2017-06-27 09:42
Oliver kirjutas:
IRL on Titanic ja KOV valimiste ajaks on juba selle kohal juba vesigi vaibunud.Kõiv,Piirmann,Ploomipuu jne. on nagu mängiv orkester vee alla vajumisel. See Võru Vesi Hõrak kui kuus sõitis maha 5000 km., on päevas Võru-Tallinn maanteel kulgemine.Oli ta siis ettevõtte juht või autojuht ettevõttes.


Küllap annavad valijad Anti ja tema grupeeringu tegevusele sügisel hinnangu. Siis räägime uuesti.
Tsiteeri | ebasobiv
-9 #24 läks lahti 2017-06-28 20:22
Lastetuba kommnetaariumis , kus isegi siis imikuna loba välja ajamas. Inetu lahmimine, negatiivsete uudiste tootmine jne. Tulemas on ühed inetumad valimised, kus jala taha panemine alles algab ja "valijad" alles hakkavad saama lugeda "tõelisi" kriminulle ja seebikaid. Muideks, ise annan hääle Andres Kõivule ja see minu valik ja peagi kõigile meeldima. Pigem austaks neid, kes seda aktsepteerivad, sest mind küll ei häiri, kui hääl antakse konkurendile.
Tsiteeri | ebasobiv
-6 #25 Võrukas 2017-07-01 09:09
Ennem Kõiv kui keegi teine.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD