Menu

Võrumaale Väimelasse suurkanalat ega uusi töökohti ei tule

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Pixabay

Väimelasse plaaniti ehitada hiigelkanala, mis täidab kogu ümbruse elanike sõnul haisuga. Kanala vastu on andnud allkirja 627 inimest. Peale selle on vastu naabruses asuv AS Rauameister ja Võrumaa kutsehariduskeskus oma ligikaudu 400 õpilasega.

Seega on kanala rajamise vastu kokku tuhatkond inimest.

Täna arutas Võru Vallavalitsus Väimelasse planeeritud linnufarmiga seonduvat.

Avalikkuse suurest vastuseisust tulenevalt tegi Võru Vallavalitsus arendajale ettepaneku kaaluda planeeritava linnufarmi rajamiseks alternatiivse asukoha leidmist.

8. märtsil 2017 algatati Võru Vallavolikogu otsusega nr 210 Lõuna-Eesti Talumuna OÜ taotluse alusel detailplaneering ning keskkonnamõju strateegiline hindamine Väimela alevikus asuvatel Pärna tee 7 ja Pärna tee 9 kinnistutel. Detailplaneeringu algatamisega seonduv on tekitanud kohalike elanike ja ettevõtete seas olulist vastuseisu. Võru Vallavalitsus on seisukohal, et praegune planeeritav linnufarmi asukoht ei ole vallaelanike huvidega kooskõlas

Kommentaarid   

-1 #21 to Riks 2018-10-11 12:44
Riks kirjutas:
ehk siis ilmaasjata sokutasid salmonella konkurendi kanalasse...

nii seto mõtteviis, nii seto
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #22 Sveik 2018-10-13 13:10
Nii nad selle Ferdinandi tapsid.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #23 Vaatleja le 2018-10-13 17:48
vaatleja kirjutas:
vaadake sellega on nii et midavähem meil omal maal meile vajalikku sööki toodetakse seda rohkem hakkame söltuma teistest ja siis juba hakkame väga kalli rahaeest omale söögipoolist saama... praegu ei osata sellele möelda aga kunagi nutetakse veel silmad pääst et oleks ometi omal... tegelt nutetakse juba praegu et köik on kallis- miks on- eesti ise ei tooda ju enam suurt midagi, selle ongi... vastastest targemad oleks teind kanalale lisaks veel kakagraanuli tehase kah, ega siis ainult muna poleks väärtus old, transport, logistika, turundus jne jn... sömerpalu graanuli vastu kah söditi-kas on häda nüüd vöi? enamus önnelikud et kohapäält odavamalt kütteks materjali saada on...eestlane kohe tahab välja surra...
Oled vist liiga palju BOK i juba rüübanud, et juba segast peksad.Eestimai ne vaata on igal pool kallim. Turule ei ole üldse mõtet minna. Isiklikult ostan perele kõikk suurtest kettidest ja Lätist. Katsu siis kaineks saada.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD