Menu

EV100 raames tantsiti Võru Kesklinna pargis ühistantsu

  • Kirjutas Kadri Nagel

FOTOD: Aigar Nagel

Aasta vimasel päeval kogunesid üle terve Eesti kokku tantsijad, et teha ühine tants- EV100„Eesti tantsib“.

Vaatamata aastavahetuse sagimisele oli Võru Kesklinna parki kogunenud kenake hulk rahvast ja mõnusa muusika saatel peeti maha tore tantsupopurrii. Eemal aedikus sai tutvust teha lammaste ja kitsekestega. Meeleolukas peomeeleolus saab Kesklinna pargis veeta terve õhtu ning tervitada uut aastat.

Sajandi suurimal ühestantsimisel osales enam kui 8000 tantsijat

Lisaks 16 ühestantsimise linnale toimusid üle Eesti veel mitmed omaalgatuslikud tantsuaktsioonid.

„Juubeliaasta viimasel päeval sai teoks tõeline sajandi tants,“ ütles Eesti Vabariik 100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Mul on ääretult hea meel, et ühestantsima tulid noored ja vanemad, pered ja sõpruskonnad. Iga osaleja andis panuse sellesse, et EV100 algatus „Eesti tantsib“ saaks meeldejääva punkti,“ lisas Soe.

EV100 algatuse „Eesti tantsib“ projektijuhi Raido Bergsteini sõnul tantsis Eesti eri paigus samaaegselt enam kui 8000 tantsusõpra. „Tegu on seni suurima tantsuaktsiooniga. Ühestantsimisest saadud rõõm puges kindlasti kõigile osalejatele põue ja annab jõudu, et üheskoos sama erksa sammuga edasi minna,“ rõõmustas Bergstein.

Avalik „Eesti tantsib“ ühestantsimine toimus 16 linnaväljakul üle Eesti: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Rakveres, Jõhvis, Jõgeval, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Võrus, Valgas, Põlvas, Raplas, Viljandis ja Haapsalus. Kell 15 toimunud ühestantsimisele eelnesid avalikud proovid. 

Tantsukava koosnes „Eesti tantsib“ neljast tantsust. Tantsude koreograafid on Teet Kask, Argo Liik, Külli Roosna ja Kenneth Flak ja Liisa Laine. 

Algatust „Eesti tantsib“ vedasid Eesti Tantsuagentuur ja Eesti Rahvusringhääling koostöös EV100 korraldusmeeskonnaga. 

31. detsembril toimub kõigis 16 linnas üle Eesti ka juubeliaasta lõpupidu „Sajaga edasi, Eesti!“. 

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise periood kestab kuni 2020. aasta 2. veebruarini, kui möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. 2019. aastal keskenduvad sündmused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale.

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD