Menu

Otse sündmuskohalt: Miks Võru uuel keskväljakul auto püramiidi otsa sõitis? Kas peaksime muretsema?

  • Kirjutas Heleri Lakur

FOTO: Aigar Nagel

Täna ennelõunal juhtus Võru keskväljaku ääres õnnelik õnnetus, kui Opel Vivaro juht tähelepanu kaotas ja linnaväljaku ääres püramiidist teetõkendile otsa sõitis.

Tegemist oli õnneliku õnnetusega, sest keegi viga ei saanud, kuid juht ise oli õnnetusest nii häiritud, et ei soovinud olukorda pikemalt kommenteerida. Võrumaa Teatajale ütles roolis olnud mees napisõnaliselt, et soovis lapsele linna uut keskväljakut näidata, kuid valvsuse kaotades ei märganud tee ääres olevaid püramiide ning sõitis neile otsa. „Need pole ju üldse nähtavad,” ühmas mees pahaselt.

Võru abilinnapea Toomas Sarapuu, kes õnnetuspaika eemalt silmas, kinnitas toimetusele, et linn on väljaku arhitektile välja pakkunud omapoolseid lahendusi teetõkendite värvuse osas, et need oleksid nii juhtidele kui ka jalakäijatele nähtavamad.

Abilinnapea sõnul on kaalutud püramiidide metallsoontel kasutada silmatorkavamaid värvitoone, kuid praeguseks pole nende lahendusteni jõutud. Linna jaoks aga on tegemist järgmise mõttekohaga.

Kommentaarid   

+3 #21 Arvos 2019-06-11 23:29
Tolalik lahendus.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #22 Arvos 2019-06-11 23:30
Arvan... kirjutas:
...et ükski auto ei sõidaks üle platsi,kui on aruaasukest peas ja korralikult märgid paigaldatud.Peab ikka pime inimene olema,kui ei näe ja ei ei saa aru,et ees on kõrgemad kohad.Eks Võru keksväljak on paljudele pinnuks silmas,ei üllatugi,kui meelega sõidetud....

Maailm pole süüdi kui sina juhiluba pole saanud ning kõiki autosid vihkad.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #23 paneb imestama, 2019-06-13 17:17
jah kirjutas:
Need püramiidteravikud on reaalselt ohtlikud kõigile. Muidu ikka räägitakse turvalisusest maanteel, kõnniteel, tööl või kodus, aga kuidas selline lollus läbi lasti? Loodan, et oht kõrvaldatakse enne kui midagi tõsist juhtub.
,,et neid püramiide pole veel ära värvitud, vikerkaare värvidesse! On ju sotsid võimul ja sotsid pooldavad omasooiharlust, ,,seni kuni peded pole kappi tagasi pugenud, seni nauditakse uusi lollusi,,,Linna mäe kõrgema lennukooli tase,,see on praegune Võrumaa, kus vohab korruptsioon, süüdimatus ja rahvale pähe soristamine,,ku mmardage kõik setude eest,,nad on Võrumaa uus kultuur!!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD