Menu

Aegunud tervisetõend toob sõidukijuhile kaasa sekeldused politseiga

  • Kirjutas Sten Sang

Lõuna prefektuuri vanemväärteomenetleja Tarmo Tammesoo paneb juhtidele südamele, et sõidukirooli tuleb istuda hea enesetunde ja puhanud peaga. Käed on vaja hoida roolil ja pilk liiklusele keskendunud. Foto: AIGAR NAGEL

Eelmisel aastal tuvastas politsei üle kogu Eesti 317 roolikeerajat, kelle juhtimisõigus oli peatunud tervisetõendi aegumise tõttu. Tänavu on see number 121. Reaalselt on vananenud tõendiga juhte roolis tublisti üle 14 000.

2013. aasta jaanuarist kehtima hakanud liiklusseaduse muudatus kohustab sõidukijuhti omama kehtivat tervisetõendit, muidu peatub tema juhtimisõigus olenemata juhiloa kehtivusajast.

Vikatimees maanteel varitsemas

Lähiajast ei meenu politseile Võrumaal toimunud õnnetusi, mille põhjustanuks juhi terviserike. Küll on neid mõned üksikud olnud mujal Lõuna-Eestis. Politsei teatel sõitis veebruari algul Tartu vallas Lammiku külas Kärevere-Kärkna tee 5. kilomeetril teelt välja veoauto DAF, mida juhtis 55aastane mees. Sündmuskohale saabunud meedikud tuvastasid mehe surma, nähtavaid vigastusi veoautojuhil esiti ei täheldatud. Ekspertiisis selgitatakse, kas teelt väljasõidu võis tingida terviserike või mõni muu asjaolu.

Teise juhtumina nimetab politsei 17. mail kella 21 ajal juhtunud liiklusõnnetuse Viljandis Näituse tänaval, kui Kia Sorento roolis olnud meest tabas terviserike ning ta sõitis autoga teelt välja vastu tänavavalgustusposti ja puidust aeda. Meedikud viisid mehe tervisekontrolliks haiglasse, vigastusi tal õnneks ei tuvastatud. Õnnetuse asjaolud selgitatakse edasises uurimises.

Sahtlipõhjas unustuse hõlmas

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

-1 #1 kagu usss 2019-06-05 09:21
sekeldustest rääkides vöru linnas laigulised ,vömmid,arstid teatavad sekeldavad 100 pundiga tavaliselt teiste raha vara ümber mängimisega kirjutades vedades inimesi mürgitades sugulasteks valetades.inime ne pamdi pöllul pölema raha vara kaardid ei tea kus teatavad tegelased lasevad ilmapidi ringi ajades vale möla on siinsed sahkerdamised .kodud mängitakse ümber hullumaja tiblad sama näoga pannakse teiste arvelt elama :lol: sahkerdused siin laigulised pressivad lihtsalt uimastamistega vara välja ,söjavägi peab olema lihtsalt seisu koht mitte tito land :lol: jah ja peale noosi üeldakse veel,et tule suppi sööma :lol: mine sentide eest tööle :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #2 kagu usss 2019-06-05 09:29
meil on vaid söjaväkke vaja vaid seisukohti mitte pankuri jahu ajajaid teiste raha eest :lol: seal präägult ei toimu muud kui huijamine riigi rahva arvelt andmetega manipuleerimine suguvösade ümberjutustamin e.minge kontrollige mittu lotto vöitjat kuskil tagalas puuris istub :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 kagu usss 2019-06-05 09:35
sekeldused järgmised inimeste mahakantimised läbi sektide inimene käib tööl kantitakse enamus majandust maha ,miks sa ennast ei kaitse ? :lol: selle riigi süsteem seisnebki selles inimeste maha joomises ja ka füüsilisel kujul maasse löömises. :lol: :lol: tuvastatud juba ammu.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #4 kagu usss 2019-06-05 09:40
olen käinud mittmetes koolides ja internet va ime loomas oli näha,et köikk koolide psühhopaadid on mundris viimane kui üks :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 kagu usss 2019-06-05 17:45
tahate ma panen päevalehes veel fürtsikamalt kuhu....kadus ...kes :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #6 kagu usss 2019-06-05 18:01
rääkige parem mida keda nöuavad vöikukesed omale ja mille eest palk on teil ju ees kell ära söödud siis söödud :lol: ärge tulge mulle rääkima vaimuhaiglasse söidust minge tehke parem oma taheva korda seal oli juht minu arust raplas tagaotsitav :lol: organisatsioon :lol:
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD