Menu

Ohutusest Võru keskväljakul ja selle ümber tuleb rääkida ikka ja uuesti

  • Kirjutas Heleri Lakur

Võrus sõiduõpetajana töötav Tõnis Kattai sõnul on linna keskväljaku kontseptsiooni kõrval olulisem inimeste ohutus. Kattai nendib, et vastaval teelõigul on ohutuse suunas muudatusi kogu aeg tehtud. Näiteks ülekäigurajapostidele ja valgustile on paigaldatud helkurkleepsud, mis teevad nii jalakäijatele kui autojuhtidele märkide jälgimise lihtsamaks. Eelkõige soovitab sõiduõpetaja liikluses olla tähelepanelik ja alustade iseenda muutmist. Foto: AIGAR NAGEL

19. augusti õhtul kella 22 paiku teatas tähelepanelik inimene häirekeskusele, et Võru Katariina kiriku lähistel sõitis sõiduauto Volkswagen Golf otsa teetakistusele. Sündmuskohale saabunud politseipatrull leidis avariilise sõiduki juurest kaks joobetunnustega meest, kellest kumbki juhtimist omaks ei võtnud, kirjeldab politsei juhtunut.

Mehed toimetati ekspertiisi ning samal õhtul paigutati nad kainenema. Juhtunu üksikasjade osas on alustatud väärteomenetlus. Juhtunu pani taaskord võrukad sotsiaalmeedias sõna võtma ja pahameelest linnaisade suunas vaatama, kuigi tegelikult on tegemist järgmise joobes juhiga, kes oma viga tänase seisuga üles pole tunnistanud ning mis karistus teda ees ootab, pole tänaseks samuti teada.

Olukorda hindavad emotsioonid

Kui esialgu küsivad pahameelega üle valatud linnakodanikud, et kuidas see jälle võimalik on ja miks linn midagi olukorra vältimiseks ei tee, siis antud juhul on tegemist emotsionaalse väljaütlemisega, mitte ratsionaalsete argumentidega. Tänaseks on tegemist juba teise avalikult teadaoleva juhtumiga, kui vastvalminud keskplatsi ääres ripub ohutust hoidva püramiidikujulise takistuse otsas järjekordne sõiduk.

Teiseks on teada, et mõlemal korral on takistusele otsa sõidetud mööda keskväljakut laveerides, mitte sõiduteelt kõrvale kaldudes.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Kommentaarid  

-5 #1 Enn 2019-08-24 22:38
Millest siin enam rääkida, oma viga!
Tsiteeri | ebasobiv
+18 #2 linnahärrad ehk seletavad 2019-08-25 00:14
Miks need jalgrattahoidja it meenutavad torud nii lollakates kohtades on?
Tsiteeri | ebasobiv
+23 #3 stone 2019-08-25 08:38
kummaline jutt?!, ennast tuleb muuta?! fakt on ,et autoteed on kitsamad kui enne, autotee ja jalakäija ala piirid on ähmased ja mitmeti tõlgendatavad, mida liikluses ei tohiks kuidagi olla,jne.....ko kkuvõtteks:see plats võib fotodel ja 3d graafikas ja kaugelt külalisele väga effectne küll olla jne,, aga kui see külaline natuke siin ära on , siis ta ütleb, et see pole ju praktiline! ja lõputu linnaisade jutt ja õigustused vajakajäämistel e on vastik juba...küll harjuvad-kannat avad ära, muidugi , eestlane harjus Siberiga ka kunagi ära.....see muidugi jõhkra huumorina siia pandud, et kus me ikka läheme.ja no et peo ja TANTSUPLATSIKS oot , midän?,kui paksud tallad peavad olema?
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #4 Tulka 2019-08-25 10:16
krr , imelikud inimesed .. plats süüdi, et lollid autorooli ei sobi.Õppige sõitma ja mured on olematud. Hąbi on sellist iba kuulata.
Tsiteeri | ebasobiv
+16 #5 normaalne oss 2019-08-25 11:45
Katariina tänavast paremale välja keerates on see valge ufo laternapost jalus. Helkur kleebis ei taga ohutust.
Tsiteeri | ebasobiv
+24 #6 ahzoo 2019-08-25 18:13
normaalne oss kirjutas:
Katariina tänavast paremale välja keerates on see valge ufo laternapost jalus. Helkur kleebis ei taga ohutust.
...tartu tn..järve poolt tulles mingi idiootne tee kitsendus korraga...parem ale jürisse keeramisega veel sügisel ja talvel õige polka hakkab....kogu see rauakolakate väljak on ühe haige vaimusünnitus.. .LUX Expressi bussid ei keera välja...samuti tartu tn...bussijaama poole keerates igasugu idiootseud saari täis ja ülikitsad...kuu lge linna arhidektid vabastage kabinetid ja minge tootvale tööle...selle asemel tehke KREUTZWLADI tn.järve poolne külg lagunevatest kolemajadest puhtaks ja madalad ilusad paneelmajad...n oortele peredele et ikka rahvas ennemalt linna jääks....igasug u muinsuskaitse tobud ära koondada...valv aku kirikuid jne kui vaja...kaua seda stagnatsiooni siin võru linnas veel hoitakse...linn apeaks inimene kes tööle hakkab...kodani ke nimel mitte mingi tühja-tähjaga tegelevad...sel lel minipüüramiidid e äärestul veel õnnetusi juhtuma hakkab...las tuleb talv jne...KLUBI TARUST väljvad "kliendid"...oi .oi...
Tsiteeri | ebasobiv
+31 #7 .... 2019-08-25 19:48
Ja olen màrganud, et vòòrad kes sinna Tartu ja Jùri tànava ristmikule satuvad peavad pikalt mòtlema mlumb nùìd peatee on., sest liiklusmàrgid ei paista enam muu ràmpsu seast bàlja.
Tsiteeri | ebasobiv
+14 #8 Hugo 2019-08-27 14:32
Kes sellise projekti tegi ja mis haridus tal on......alustak s sealt.
Tsiteeri | ebasobiv
+7 #9 Maidu 2019-08-28 18:03
Tartu- Võru bussid enam läbi linna sõita ei taha. Katariina peatust küsides teatas bussijuht, et tema sinna manööverdama ei lähe. Seda on juba siis korduvalt juhtunud, et bussijuht sõidab ringtee (olerexi) kaudu linna.
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #10 tulp 2019-08-29 22:24
täna nimelt läksin vaatama kuidas värk käib,kus need nanotehhnoloogs ed kleepsud siis ja...linnavalit suse poolt tulles muidugi on väga NUTIKALT kaetud jalakäijate raja märk LILLEPOTIKGA !!!,aga noh, ennast kästi muuta ..ju siis eeskirjad muutunud LE
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

DIGILEHED

15 PÄEVA ENIMLOETUD