Menu

Mesilasperede toetust küsis 1385 mesinikku 30 837 mesilasperele

  • Kirjutas BNS

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) taotles mesilasperede toetust 1385 mesinikku 30 837 mesilasperele, toetuseks makstakse tänavu kokku 600 000 eurot.

Toetuse eesmärk on aidata kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilimisele ja põllumajanduskultuuride saagikusele. Ühikumäära kehtestab PRIA hiljemalt 1. detsembriks ja toetused makstakse taotlejatele välja hiljemalt 31. detsembriks 2019, teatas amet.

"Meil on väga hea meel, et väga palju mesinikke said koos taotluste esitamisega ka oma mesilaspered registreeritud. Loodame, et sellel aastal esmakordselt makstav toetus aitab mesinikel osaliselt katta mesilaste pidamisega seotud kulusid ja mesilaste pidamist laiendada. Kindlasti on toetus abiks kogu Eesti mesindussektorile tervikuna," ütles ameti peadirektori asetäitja Ahti Bleive pressiteate vahendusel.

Toetust antakse mesilasperede kohta, keda mesinik pidas põllumajandusloomade registri andmetel 1. mai seisuga. Toetuse saamiseks peab taotlejal olema vähemalt üks mesilaspere ja ta peab pidama taotlusel märgitud arvul mesilasperesid kuni 15. juunini.

Toetust makstakse riigieelarves ettenähtud vahenditest. 2019. aastal on eelarve suuruseks 600 000 eurot. Toetust plaanitakse maksta kokku neljal järjestikusel aastal ehk aastatel 2019–2022 ning alates järgmisest aastast on toetuse eelarve 800 000 eurot aastas.

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD