Menu

Hääletamata jätnud Padari hääl oleks võinud lipuküsimuse otsustada

  • Kirjutas BNS

Euroopa päeva tähistamine Võru Kesklinna pargis FOTO: Aigar Nagel

Riigikogu sotsiaaldemokraadist liige Ivari Padar jättis kolmapäeval Euroopa Liidu lippude teemalisel hääletusel hääletamata, samas oleks võinud just tema hääl tuua EL-i lipud tagasi parlamendi Valgesse saalis. 

Teatavasti toetas Reformierakonna ettepanekut EL-i lipud Valgesse saali tagasi tuua 38 saadikut, sellele olid vastu 39. Riigikogu statistikast selgub aga, et opositsioonilistest sotsiaaldemokraatidest olid parlamendis kohal, kuid ei hääletanud Ivari Padar ja sotside värske esimees Indrek Saar. Nende häältega oleks aga Reformierakonna ettepanek läbi läinud. 

Padar kinnitas BNS-ile, et olid erakorralised asjaolud, miks ta ei saanud hääletuse ajal saalis olla. "Aga ma leian küll, et EL-i lipp võiks koos Eesti lipuga Valges saalis olla," lisas Padar. 

Saart ei õnnestunud BNS-il tabada. 

Hääletamata jättis ka parteitu Raimond Kaljulaid, kes on varasemalt samuti opositsiooni poolele hoidnud. Kaljulaid põhjendas hääletamata jätmist asjaoluga, et oli absoluutselt arusaamatu, mida riigikogu esimees Henn Põlluaas täpselt hääletusele pani.

"Riigikogu esimees juhtis seda osa istungist küllalt kummaliselt. Sisuliselt muidugi liitun kolleeg Mihhail Lotmani tõdemusega, et ilmselt on kõik päris probleemid lahendatud, et saame tegeleda ka Valge saali sisekujunduse küsimusega. Hääletada saab küsimustes, mille puhul on arusaadav, milline on selle hääletuse tulemus ja nii edasi. See konkreetne küsimus oli minu arvates läbi mõtlemata ja ebaselge ning sel põhjusel ma ei osalenud sellel hääletusel," selgitas Kaljulaid BNS-ile. 

Kommentaarid   

+15 #1 paneb imestama, 2019-06-13 17:27
,,et see inimene vist enam mitte kunagi, kaineks ei saa! Pealinnas elades, nägin teda Kristiine keskuse ees pidevalt joobunud olekus, mulisedes oma mula,,,nii ka Toompeal, kus nad koos Tarandiga laamendasid! Üks inimene, kaunilt Võrumaalt aga sots, kes hävitanud kõik, mis sinna maanurgakese juurde kuulus! Navi küla jaanitulel, seda aastaid tagasi, istus ta umbjoobes, karvamüts peas! Ka tunnistajaid on mitmeid,,pildid kaasa arvatud,,lase aga minna,,sots Padar,,hale sind vaadata, arvasin kunagi sust midagi muud!!
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #2 Riigikogulane 2019-06-14 16:11
Kindlasti kohtab meest 15 juunil Vastseliina laadal, puskari putli ka kaasan, mõnus om suveaig saab puhata.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #3 paneb imestama,,, 2019-06-14 20:00
Riigikogulane kirjutas:
Kindlasti kohtab meest 15 juunil Vastseliina laadal, puskari putli ka kaasan, mõnus om suveaig saab puhata.
,,,et kommentaar tuli riigikogulaselt ! Ma arvasin, et joodikust kambajõmm, Toompea esiselt platsilt. Ka Brüsselist on kuulda olnud, et need 2 tegelast Eesti NSV st punased sotsijäänused, pummeldavad sealsetes baarides!! Appikarjeid oli huvitav kuulda,,,jätke Indrek rahule jne,,,see ongi võrumaa mees, kes kodukandi heaks pole sentigi panustanud!!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD