Menu

Naisepeksjate karistused võiksid olla karmimad

  • Kirjutas BNS

Riigiprokuratuur analüüsis koduvägivallajuhtumeid ning leidis, et mõnigi kord sai kokkuleppemenetlustes küsitud põhjendamatult leebe karistus, kirjutab Postimees. 

Kogenud riigiprokurör Andrus Ülviste vaatas põhjalikult enam kui 30 mullust koduvägivallajuhtumit. Ta kirjutas prokuratuuri aastaraamatusse: «Kokkuleppemenetluste tõttu olid mõistetud karistused keskmisest määrast märkimisväärselt madalamad seetõttu, et kompromissi saavutamine toob reeglina kaasa süüdistaja olulise järeleandmise karistuses. Kusjuures vahel pole seesugune järeleandmine õigustatud.»

Lihtsamalt öeldes: naisepeksjat karistatakse leebemalt, kui seadus võimaldab, sest tihti minnakse kokkuleppele.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Kommentaarid   

+2 #1 Kannataja 2019-08-11 19:28
Aga mida teha naisega, kes lihtsalt meedia mõjule esitab valekaebuse, mehel pole midagi teha, võta karistus vastu, et võimalikult kergelt pääseda ja teistele mitte kahju teha. Oleks aeg kajastada naiste poolset vägivalda ja ,kui mitte mehe vastu, siis laste vastumpanevad paljud naised peksmises ja aianduses toime, aga nagu ütles üks tegelane, et naine peksab last, siis kõik ok, aga mees jääb naisel lapse peksmise lõpetada, siis tuleb kohe kriminaalkarist us määrata. Väga paljud emad kiusavad ja kohtlevad oma lapsi vääralt, aga see pole prioriteet. Alati südi isasased.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 MTÜ Mustad lesed 2019-08-12 11:32
Tahame pikka ja piinarikast mürgitamisõigus t!
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #3 Madis 2019-08-13 08:44
Ehk tasakaalustaks asja verbaalse vägivalla kriminaliseerim ine. Oleks mehel ka võimalus naist politseiga ähvardada enne viimasele vastuhakule asumist.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD