Menu

Valitsus eraldab riigimajadele täiendavalt 11 miljonit eurot

  • Kirjutas BNS

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul on riigimajade projekt osa riigireformi tegevustest.

Valitsus toetas neljapäevasel kabinetiistungil riigimajade ehitust täiendavalt 11 miljoni euroga, kokku on 19 riigimaja ehitamiseks maakonnakeskustesse väljaspool Tallinnat ja Tartut planeeritud 2023. aastani 33,9 miljonit eurot.

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul on riigimajade projekt osa riigireformi tegevustest. "Riigiasutuste teenused saab tulevikus kätte ühest kohast ning selleks rajatakse igasse maakonnakeskusse riigiteenuste keskus ehk riigimaja. See lihtsustab nii kodaniku kui ettevõtja jaoks riigiteenuste kättesaadavust," ütles Aab pressiteate vahendusel.

Kinnisvara investeeringute abil saab riik ministri sõnul toetada optimaalset pinnakasutust, pakkuda teenuseid paindlikumalt arvestades piirkonna vajadusi ning säästa majandamis- ja halduskuludes. 

Riigimajades luuakse kaasaegne teenindus- ja töökeskkond, et kodanikul ja ettevõtjal oleks kiirem ning mugavam riigiga asju ajada. Samuti paraneb erinevate riigiasutuste vaheline koostöö, kuna töötatakse samas majas. Riigimajadesse loodavate kaugtöökohtadega avarduvad inimestel võimalused töötamiseks riigiasutustes ka väljaspool pealinna.

Riigimajade loomisel lähtutakse põhimõttest, et sarnase valdkonna teenused paikneksid võimalikult lähestikku sotsiaal-, põllumajandus- ja keskkonnavaldkonnas. Näiteks saab põllumees vajadusel suhelda nii põllumajandusameti, põllumajanduse ja registrite informatsiooni ameti kui ka keskkonnaametiga. Tulevikus kaasatakse võimalusel riigimajja ka kohalike omavalitsuste sarnased teenused.

Riigimajade ehitusega plaanitakse edasi minna kahes etapis. Esimene riigimaja avas uksed selle aasta kevadel Viljandis. Järgmised riigimajad valmivad Raplas, Valgas, Jõgeval ja Pärnus 2021. ning 2022. aastal. Teises etapis, kuni aastani 2023 valmivad riigimajad Jõhvis, Paides, Põlvas, Võrus, Viljandis, Haapsalus, Kuressaares, Rakveres ja Kärdlas.

2017. aastal alustatud riigimajade kontseptsiooni kiitis valitsus heaks 2018. aasta märtsis. Rahandusministeerium koostöös Riigi Kinnisvara AS-i ja ministeeriumite, asutuste ning kohalike omavalitsustega viib ellu riigimajade projekti üle Eesti.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD