Menu

Politsei tegi kindlaks Kaja Kallast ähvardanud isikud

  • Kirjutas BNS

FOTO Kaja Kallas Faceboook

Politsei tegi kindlaks isikud, kes võivad olla Reformierakonna juhile Kaja Kallasele saadetud räigete ja ähvardavate postituse tegemiseks kasutatud varikonto taga, kirjutab Postimees.

Praeguse info kohaselt ei viibi arvatav ähvardaja Eestis, ütles Tallinna kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit. "Vahetu ohu hindamisel arvestasime ka saadetud sõnumite sisu ja nende reaalse elluviimise võimalusega ning tutvusime konto kaudu tehtud varasemate sotsiaalmeedia postitustega. Proovime jätkuvalt postituse tegijaga ühendust saada."

"Kui inimest veebis või ka omavahelises vestluses ähvardavalt kõnetatakse ja inimene tunneb ohtu enda elule ja tervisele, tuleb sellest alati politseile teada andam" sõnas Saarniit. "Juba fakt, et inimene pöördub politsei poole, näitab, et ta tunneb ennast saadud sõnumitest häirituna. Politsei ülesandeks on teha seejärel kindlaks juhtunu asjaolud ning kontrollime asjaolusid ka juhul, kui kriminaalmenetlust ei alustata. Tapmise, tervisekahjustuse tekitamise või olulises ulatuses vara rikkumise või hävitamisega ähvardamine on karistatav siis, kui sellega kaasneb reaalne oht või on inimesel alust arvata, et ähvardus võidakse ellu viia."

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD