Menu

Nordecon ehitab 3,9 miljoniga Vinso–Kirmsi lõigu

  • Kirjutas BNS

Foto on illustreeriv  FOTOD:: Aigar Nagel

Nordecon ja Maanteeamet sõlmisid 3,86 miljoni eurose lepingu Võru–Räpina tugitee number 65 kilomeetritel 26,0–35,1 asuva Vinso–Kirmsi lõigu rekonstrueerimiseks. 

"Suurema liiklusega teedel on Eestis jõutud katted vahetada juba kõikjal ja kätte on jõudnud aeg väiksema liiklusega teede jaoks, kus riik on alustanud remonte – see on väga oluline, et kasvaks liiklusohutuse tase ka sellistel teedel. 9,1 kilomeetrise Vinso-Kirmsi teelõigu rekonstrueerimisel paraneb liiklejate jaoks järgmise aasta sügiseks nii sõidumugavus kui ka liiklusohutuse tase," ütles Nordecon AS-i juhatuse liige Ando Voogma pressiteate vahendusel.

"Kõigil, kellele see tee on igapäevane või kes satuvad sinna näiteks ainult suvitama, palume arvestada, et eeloleval perioodil on oodata pidevaid liikluskorralduse muudatusi. Loodame liiklejate mõistvale suhtumisele ning palume jälgida liikluskorraldusmärke," lisas ta.

Töid tehakse Põlva maakonnas Räpina vallas tugitee 65 ligi 9,1-kilomeetrisel lõigul. Tugitee rekonstrueerimise tulemusena saab tolmuvaba katte ka Põlva vallas asuv ligi 5,4 kilomeetri pikkune Akste–Häätaru kõrvalmaantee lõik Akste ja Kiidjärve vahel. Ehitustööd peavad lõppema 2020. aasta lõpuks.

Lepingu raames eemaldatakse Vinso-Kirmsi lõigul olemasolev katend, teostatakse pikiprofiilist ja plaanilahendusest lähtuvalt vajalikud kaeve- ning täitetööd, millele rajatakse dreenkiht, tehnoloogiline killustikukiht, stabiliseeritud katend ning projekteeritud asfaldikihid. Vete paremaks ära juhtimiseks rajatakse nii drenaaže, sademeveetorustikke kui ka truupe. Vilustes ja Verioras rajatakse liikluse rahustamiseks asulaväravad.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD