Menu

Eestlaste andmesidekasutus välismaal tõusis mullu ligi 100 protsenti

  • Kirjutas BNS

Pixabay

Ligi kolm aastat tagasi jõustunud Euroopa Liidu roamingu regulatsioon võimestab eestlasi välismaal usinalt andmesidet tarbima ning 2018. aastaga võrreldes tõusis möödunud aastal andmeside tarbimine välismaal 96 protsenti.

Alates Euroopa Liidu roamingu regulatsiooni jõustumisest 2017. aastal on inimesed järjest rohkem asunud välismaal andmesidet tarbima. Mahud on tõusnud aastatega hüppeliselt ja pidurdamise märke pole märgata kuskilt, märkis Elisa. 

Aastal 2019 tarbiti varasema aastaga võrreldes 96 protsenti rohkem andmemahtu roamingus. Kui võrrelda seda esimese aastaga, mil regulatsioon jõustus, siis tarbiti eelmisel aastal kokku ligi 772 protsenti rohkem andmesidet.

„Mugavus kasutada oma numbrit ja paketti välismaal on ülioluline klientidele ning seetõttu on ülioluline ka Elisale, et klient saaks piiri ületades sujuvalt oma toimingutega veebis jätkata,“ sõnas Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu. „Praktiliselt igas uues Elisa paketis on täna sees võimalus Euroopas roamingut kasutada ning lisaks soovime klientidele pakkuda ka mujal maailmas soodsat andmesidet Elisa internetipiletitega, mis katavad tänaseks 101 erinevat riiki.“

Kokku tarbiti möödunud aastal Elisa klientide poolt välismaal 3987 terabaiti andmemahtu. Sellise andmemahuhulga eest saaks järjest vaadata 65 aastat Netflixi 4K kvaliteedis, 1080p kvaliteedis YouTube’i 151 aastat ja kuulata Spotifyd koguni 2730 aastat.

Andmetest ilmneb, et keskmine Elisa klient kasutab mitmetes riikides rohkem andmesidet, kui selle riigi klient Eestis viibides. Näiteks tarbib keskmine eestlane Hispaanias ja Itaalias kaks korda rohkem, Saksamaal kolm korda rohkem ja Inglismaal neli korda rohkem andmesidet, kui vastavate riikide kodanikud tarbivad Eestis.

Valdav osa Elisa klientidest käib välismaal paaril korral aastas. Enim külastatakse naaberriike nagu Soome, Rootsi, Läti, kuid populaarsed on ka Venemaa, Poola ja Saksamaa. Elisa statistikast selgub, et kõige rohkem kasutatakse roamingut just suvel, kui on reisimise tippaeg.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD