Menu

Terviseamet palub ehituspoodidest maske mitte osta

  • Kirjutas BNS

Terviseamet

Terviseamet palub inimestel nakkushaiguste ennetamiseks mitte osta mitte osta kaitsemaske ehituspoodidest ning internetist.

Terviseamet teatas oma Facebooki leheküljel, et nii nagu erinevad rahvusvahelised terviseorganisatsioonid, ei soovita ka terviseamet tavainimesel viirushaiguste ennetamiseks kasutada maske.

"Sellele vaatamata oleme jõudnud olukorda, kus lisaks apteekidele on maskidest tühjaks ostetud ka ehituspoed. Ehitajatele on aga maskide olemasolu väga oluline, kuna oma töös puutuvad nad igapäevaselt kokku tolmu, puudrite ja aerosoolidega. Kaitse puudumine võib põhjustada eluohtlikke kopsukahjustusi," edastas terviseamet.

Amet selgitas, et maskid jagatakse filtrite alusel kolme kategooriasse. FFP1 maskid on madala kaitsega, neid kasutatakse puurimisel ja lõikamisel. FFP2 maskid on keskmise kaitsega, neid kasutatakse lihvimisel ja pahteldamisel. FFP3 maskid on juba kõrgema kaitsega ja neid võib kasutada näiteks asbestiga töötamisel.

"Ehkki FFP3 maskid on juba piisavalt tiheda filtriga, et kaitsta ka viiruste ja bakterite eest, ei ole nende kasutamine tavainimestel viiruste ennetuses põhjendatud," märkis amet. "Veelgi enam, mitte kõik ehituspoodides müüdavad maskid ei taga kaitset mikroobide eest."

Ameti teatel on on oluline, et tavatarbijad ei ostaks suurest hirmust või kasumlikkuse eesmärgil ehituses kasutatavaid maske. Seetõttu palub amet ehituspoodides ja internetis müüdavaid maske nakkushaiguste ennetamiseks mitte osta.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD