Menu

.      

Reedese seisuga on Eestis 41 koroonaviirusesse nakatunut

  • Kirjutas BNS

Pixabay

Sotsiaalminister Tanel Kiik märkis reedel valitsuse pressikonverentsil, et hommikuse seisuga on Eestis 41 koroonaviirusesse nakatunut.

"Täna on lisandunud ka inimesed Saaremaalt. Lisainfo tuleb peagi terviseametilt," märkis ta.

Kiige sõnul tänasel päeval need inimesed tavarežiimis ravil. 

Neljapäeval kuulutas valitsus Eestis välja eriolukorra.

Terviseameti labor tuvastas neljapäeval 24 koroonaviirusesse nakatunut, kokku on haigus Eestis seni tuvastatud 41 inimesel.

Nakatunuid on piirkonniti Harjumaal 21, Saaremaal 16 ja Tartumaal 4. Terviseamet tegeleb kontaktsete väljaselgitamisega.

Neljapäeval tehti 120 analüüsi,  alates 31. jaanuarist on kokku tehtud 584 COVID-19 testi. Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus täna terviseameti, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru Keskhaigla ja Pärnu haigla laborites.

Koroonaviiruse proov võetakse tervishoiutöötaja otsuse alusel, kes lähtub analüüsivajaduse määramisel juhudefinitsioonist ehk ilmnenud sümptomitest ja sellest, kas inimene on hiljuti viibinud haiguse leviku riskipiirkonnas või võib olla kokku puutunud koroonaviiruse kandjaga.

Terviseamet lähtub oma riskihinnangus WHO ja ECDC andmetest, riskihinnangutest ja -analüüsidest ning prognoosist. Võttes arvesse Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) soovitusi on tervisameti hinnangul koroonaviiruse kõrge riski piirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea. Keskmise riski piirkonnad on Saksamaa, (Nordhein-Westfalen, Baden-Wuerttemberg ja Baieri liidumaa), Prantsusmaa (Auvergne-Rhône-Alpes, Bourgogne-Franche-Comté, Grand Est, Hauts-de-France, Ile-de-France), Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania (Madriid, Kataloonia ja Baskimaa), Jaapan ja Singapur. Risk nakatumiseks on kõrge inimestele, kes viibivad riikides, kus on laialdane kohapealne levik.

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD