Menu

Valitsus saadab uute piirangute kohta kõigile e-kirja ja SMS-i

  • Kirjutas BNS

Valitsus saadab kolmapäeval kõigile rahvastikuregistris olevatele e-posti aadressidele e-kirja ning Eesti mobiilsideoperaatorite klientidele SMS-i, milles teavitab kehtima hakanud uutest liikumispiirangutest ning peagi rakenduvatest muutustest kaubandus- ja toitlustusasutuste lahtiolekuaegades.

Eesti, inglise ja vene keeles koostatud infokirja saadab Riigi Infosüsteemi Amet kokku ligi 900 000 e-posti aadressile, teatas valitsuse pressiesindaja BNS-ile. Koroonaviirusest põhjustatud kriisiolukorras on see teist korda, kui kõigile Eestimaa elanikele saadetakse elektrooniline kiri käitumisjuhistega.

SMS-sõnumi põhise teavitussõnumi sisuks on soovitus püsida kodus ning avalikus kohas viibimisel järgida rangelt 2+2 põhimõtet: liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teiste inimestega tuleb hoida vähemalt 2-meetrist vahet. SMS saadetakse kõigile Eesti operaatorite SIM kaardiga seadmetele, mis asuvad Eesti võrkudes.

Valitsus täiendas teisipäeval eriolukorra meetmeid uute liikumispiirangutega. Avalikus kohas, näiteks mängu- ja spordiväljakutel, promenaadidel, tervise- ja matkarajadel tohib alates tänasest viibida üksi või kahekesi. Teiste inimestega tuleb hoida vahemaad vähemalt kaks meetrit. Piirang ei kehti koos viibivatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel.

Alates reedest jäävad kaubanduskeskustes avatuks vaid hädavajalikud poed ja teenused. Toitlustusasutuste lahtiolekuaegasid piiratakse kella 22-ni.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD