Menu

Haigekassa hüvitab mitmeid uusi soodusravimeid

  • Kirjutas BNS

Alates kolmapäevast võtab haigekassa enda kanda kahe uue soodusravimi hüvitamise ning teeb muudatusi ravimite väljakirjutamise tingimustes, millega kaasneb lisakulu üle 2,7 miljoni euro.

Haigekassa täiendab soodusravimite loetelu ravimpreparaadiga Pricoprep, mida kasutatakse soolestiku puhastuseks enne röntgenuuringut või endoskoopiat ja enne kirurgilist operatsiooni. Ravim on mõeldud täiskasvanutele, noorukitele ja lastele alates ühe aasta vanusest. 

Samuti lisatakse soodusravimite loetellu ravim nimega Venclyxto, mis on kombinatsioonis rituksimabiga näidustatud kroonilise lümfotsüütleukeemia raviks täiskasvanutel, kes on eelnevalt saanud vähemalt ühte ravi. Selle ravimi hüvitamine toob haigekassale esimesel aastal lisakulu ligi 2,1 miljonit eurot.

Haigekassa muudab alates 1. juulist ka mitmete toimeainete väljakirjutamise tingimusi.

Näiteks laiendab haigekassa  Lynparza väljakirjutamise tingimusi, millega võimaldatakse olapariibi kasutada munasarjavähi raviks juba peale esimest plaatinapõhist keemiaravi.  Ravi olapariibiga võiks esmalt vajada 11 patsienti. Muudatusega kaasnev lisakulu on haigekassale ligi pool miljonit eurot.

Tallinna Lastehaigla ettepanekul muudab haigekassa temosolimiidi, merkaptopuriini ja metotreksaati sisaldavate ravimite väljakirjutamise tingimusi, et edaspidi saaks neid retsepte väljastada lisaks onkoloogile ja hematoloogile ka hematoloogilise-onkoloogilise lisapädevusega lastearstid.

Täiendatakse mometasooni sisaldavate allergiaravimite väljakirjutamise tingimusi 75-protsendise soodusmääraga. Soodustus kehtib allergilise riniidi korral kuni 16-aastastele lastele.

Haigekassa parandab põletiku- ja valuvastase ravi kättesaadavust. Nimelt suurendatakse väljakirjutamise soodusmäära 75–100 protsendini ketoprofeeni, meloksikaami ja naprokseeni sisaldavatel ravimitel, mis on mõeldud põletiku- ja valuvastaseks raviks. Selle muudatuse lisakulu on haigekassale ligi 150 000 eurot. 

Samuti lihtsustatakse alates 1. juulist antipsühhootikumide ja glaukoomiravimite väljakirjutamist.

Soodusravimite loetellu lisatakse juulis ka odavamaid või sama hinnaga ravimpreparaate, et laiendada patsientide valikuvõimalusi. „Näiteks laieneb  ravimite valik eesnäärme healoomulise hüperplaasia, kõrgvererõhu ja stenokardia, psüühikahäirete ning psoriaasi ravis,“ lisas Kivistik.

Soodsamate geneeriliste ravimite lisamine võimaldab langetada toimeainete piirhindasid. Kivistiku sõnul hoiavad juulis kehtima hakkavad piirhinnad ravikindlustuse eelarvest kokku ligi 703 000 eurot. Selle summa saab haigekassa investeerida uutesse ravivõimalustesse.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD