Menu

Võrumaale laekunud kaheksa uut juhtumit on seotud nakatumisega Võru linnavalitsuses

  • Kirjutas BNS

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2534 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 42 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 16 inimesel. Ida-Virumaale laekus 11 uut positiivset testi tulemust, Võrumaale üheksa, Tartumaale kaks, Järvamaale üks, Põlvamaale üks, Pärnumaale üks ja Valgamaale  üks.

Harjumaale (11 Tallinna) ööpäevaga lisandunud 16 haigusjuhust kuuel on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel. Järvamaa juhtum on üle antud Ida regionaalosakonnale, sest inimene elab Ida-Virumaal.

Perioodil 23.-24. september lisandunud haigusjuhtudest oli 15 juhul tegemist varasemate haigestunute kontaktsetega.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest töökoha koldega on seotud kuus, perekonna koldega kuus ja  Läänemere Gümnaasiumi koldega 30 inimest, neist 22 õpilast ja kaheksa õpetajat. Ida-Tallinna Keskhaigla  koldes on tänahommikuse seisuga 21 nakatunut, neist 17 töötajat ja neli patsienti. 

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1930 inimest, kellest 243 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud 11 uue juhtumi puhul on kahel juhul tegemist nakatumisega hooldekodus ehk Jõhvi Hooldekeskuse kliendid, neljal juhul toimus nakatumine koolis, ühel juhul oli tegemist varasema nakatunu lähikontaktsega ja ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel välja selgitamisel.  

Kokku on Ida regioonis kuus aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, Sillamäe töökoha koldega 12, tutvuskonna koldega 30, Tammiku põhikooli koldega 11 ning Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis inimest. Reede hommikul lisandus teine Sillamäe töökoha kolle, kus on hetkel viis inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 864 inimest, kellest on haigestunud 162.

Võrumaale laekunud kaheksa uut juhtumit on seotud  nakatumisega töökohal ehk Võru linnavalitsuses ning üks haigestunu on linnavalitsuse töötaja lähikontaktne. Valgamaale laekunud uus juhtum on sisse toodud Venemaalt. Tartumaa kaks uut juhtumit on seotud nakatumisega kooliüritusel. Põlvamaa nakatumise asjaolud on selgitamisel. Lõuna regioonis on reedehommikuse seisuga kolm kollet – Võru sünnipäev ehk 22 inimest,  matuse kolle ehk 11 inimest ja töökoha kolle ehk kaheksa inimest. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 237 inimest, kellest 45 on haigestunud.

Pärnumaa juhtum on üle antud Põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 151 inimest, kellest 11 on haigestunud.

Reedehommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 31 inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti kolm inimest ning üks patsient viidi üle mitte-Covid osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati neli.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 448 COVID-19 haigusjuhtumit 435 inimesega.

25. septembri seisuga on tervenenud 2417 inimest. Neist 1838 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 579 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 36,57.

Eestis on kokku tehtud üle 199 000 esmase testi, nendest 3118 ehk 1,55 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.  

Järgmised nädalad on kriitilised viiruse kontrolli alla saamiseks. Maski kandmine ei ole Eestis küll kohustuslik, kuid mask on väga hea täiendav meede distantsi hoidmisele, heale kätehügieenile ja heale respiratoorsele hügieenile. Maski tuleb kanda kõigil mistahes haigussümptomitega inimestel avalikus kohas viibides või vältimatu lähikontakti korral. Maski peaksid kandma kõik koroonaviirusesse haigestunute kontaktsed, isegi siis kui sümptomeid veel pole. Maski tasub kanda külastades rahvarohkeid suletud ruume - poed, kaubanduskeskused, ühistransport jm. See on tungivalt soovitatav just nendes piirkondades, kus on tekkinud uued nakkuskolded. Maski tuleks kanda ka väljas rahvarohketes kohtades viibides, kui pole võimalik hoida võõraste inimestega distantsi. Oluline on maski paigaldada, kanda ja eemaldada õigesti, ennast nakatamata. Pärast maski eemaldamist tuleb käed desinfitseerida.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 139 879 korda ja läbi selle on end haigeks märkinud 55 inimest.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD