Menu

Kaljulaid kutsub lähipäevil Helmede tõttu kokku riigikaitsenõukogu

  • Kirjutas BNS

Foto: AIGAR NAGEL

President Kersti Kaljulaid kutsub lähipäevil kokku riigikaitsenõukogu, kuna rahandus- ja siseminister on seadnud kahtluse alla mitte ainult USA, vaid ka Eesti valimissüsteemi toimivuse ja kahjustanud liitlassuhteid.  

Kaljulaid tegi pühapäeval avalduse seoses siseministri ja rahandusministri väljaütlemistega, mille BNS avaldab täismahus ja muutmata kujul:

„Eesti Vabariigi siseministri ja rahandusministri tänane rünnak Ameerika äsjavalitud presidendi ja Eesti valimiste suhtes on rünnak Eesti demokraatia ja julgeoleku vastu.

Poliitiku sõnal on kaal ning täna on kaks Eesti Vabariigi ministrit otsustanud oma sõnade kaalu kasutada meie peamise liitlase ründamiseks. Eesti julgeolek põhineb meie enda kaitsevõimel ning liitlassuhetel. Mõlemaid neid oleme loonud, hoidnud ja arendanud pikki aastaid ja erinevate valitsustega, aga täna nägime, et neid saab ka lõhkuda ja lammutada. Ameerika rahvas valib endale presidendi meie ministrite abita, aga Eesti valitsus peab seisma meie liitlassuhete ja julgeoleku eest. Kahjuks on kaks Vabariigi Valitsuse liiget saatnud täna välja selge sõnumi, et see liitlassuhe pole nende jaoks väärtus.

Niisamuti on täiesti vastuvõetamatu Eesti valimissüsteemi argumentideta kahtluse alla seadmine. Selle eesmärk saab olla vaid üks – õõnestada meie enda inimeste usaldust meie enda riigi vastu. Selline käitumine on ohuks meie demokraatiale.

Olen oma seisukoha edastanud peaministrile ning arutan seda lähiajal ka välisministri ja kaitseministriga. Arvestades, et siseministri ja rahandusministri tänased teod on kahjustanud meie liitlassuhteid ning seadnud kahtluse alla Eesti demokraatlikud valimised, kutsun lähipäevil kokku riigikaitse nõukogu, kus kujundada neis küsimustes selge seisukoht.

Inimlikult on mul aga kurb ja piinlik.“

 

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD