Menu

MTA: sinise kütuse kasutamine erasõidukites ja kütmiseks on keelatud

  • Kirjutas BNS

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et madalama aktsiisiga maksustatud erimärgistatud diislikütust ehk niinimetatud sinist kütust tohib tarbida ainult põllumajanduses kasutatavates masinates ja kutselisel kalapüügil, mitte erasõidukites ega kütmiseks.

MTA juhtiva maksuaudiitori Krista-Maria Alase sõnul on erimärgistatud kütuse ebaseaduslik kasutamine küll võrreldes eelnevate aastatega vähenenud, kuid siiski oli MTA riskianalüüsi kohaselt aasta esimese nelja kuu maksukahju hinnanguliselt ligi 400 000 eurot.

Nelja kuuga tuvastas MTA 27 juhtumit, kus sõiduauto paagis kasutati eriotstarbelist diislikütust. Kokku on täiendavalt aktsiisi deklareeritud 22 136 liitri erimärgistatud diislikütuse väärkasutamise eest.

"Soodusmääraga diislikütus on põllumajandustootjate ja kutseliste kalurite toetusmeede, mille maksavad kinni kõik Eesti maksumaksjad. Seepärast on keelatud seda tankida sõiduautosse ning seda kasutada ka näiteks kaubaveol, metsatöödel, teede puhastusel, kütmisel," ütles Alas pressiteates.

Ta lisas, et jäljed niinimetatud sinise kütuse kasutamisest püsivad kütusepaagis pikalt ja kontrollide käigus tuvastavad ametnikud selle hõlpsasti.

MTA-l on kavas jätkata erimärgistatud kütuse kasutamise kontrolle, et tuletada mootorsõidukijuhtidele meelde erimärgistatud diislikütuse kasutamistingimusi.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD