Menu

Valga-Koidula raudteeliini lähiajal reisijateveoks ei avata

Saksa raudteefanaatikute tellitud Edelaraudtee reisirong 20. juulil Antsla jaamas. Repro: INTERNETMajandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) sõnul ei ole Valga-Võru-Koidula raudteeliini tehnilise seisundi tõttu võimalik liini lähiajal reisijateveoks avada.

Raudteeinfrastruktuuri tehniline seisukord Valga-Võru-Koidula liinil on väga kehv ja vajaks enne liini avamist suuri investeeringuid, kirjutab MKM-i teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter asjaosalistele.

"Reisijateveo taastamine eeldab peatuskohtade ümberehitamist ning raudteeinfrastruktuuri tehnilise seisundi viimist vastavusse kehtestatud nõuetega," märgib Tatter.

Tatteri sõnul ei näe ministeerium piiratud riigieelarveliste ressursside ja ebapiisava sõidunõudluse tingimustes lähitulevikus võimalust rongiliikluse taastamiseks Valga-Võru-Koidula raudteeliinil. "Majandusliku olukorra muutudes kaalutakse Kagu-Eesti rongiliikluse suurendamise võimalusi uuesti," kirjutas ta.

 

Kommentaarid   

-1 #11 AAHH 2014-12-10 22:15
AAHH kirjutas:
krr kui jeebid ja rekad saavad rongirattad alla, et mis siis buss kehvem liiklusvahend on.... aru ma ei taipa

citytransport.info/NotMine/RussianRoadRailBusa.jpg
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #12 Skabar 2014-12-12 15:29
Kas Teie ei tea,et see raudtee lõik on poliitiline.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #13 just 2014-12-12 19:35
ina kirjutas:
Raudteeliini sulgemine käis kähku. Üks-kaks ja valmis. Taasavamine aga oi kui "raske" ja seisukord "oli kui käest ära" ... ha, ha, ha!!

krr jag h ja selle sulgemise PEAKAABAKAS ja lammutaja oli LAAR...inimesed liiguksid kui asi TOIMIKs ja elu edenema hakkaks kohe selle peale..STABIILN E LIIKUMINe ongi elu,mitte toompea rottide poolt lammutatu...lub ati o SUURe suuga paarivagunilise d RÖÖBASBUSSID käiku panna...KUS NEED NÜÜD on...poliitlõus tasid toompealt vähemaks kihutada ja kohapealsed elu KORRALDUSEd KÄIKU...
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #14 Endine raudteelane 2014-12-12 20:47
Seda raudteed Teie ei saa kunagi nägema.Ainsal juhul kui Putin jõuab kui ei siis Medvedev avab raudtee Petseri Kaliningrad.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #15 1000 töökohta ja ulguv tuul 2014-12-13 08:37
IRL-i majandusime,nii nagu põlevkivienerge etika&energeeti ka ja muu taskilamajandus ,mis toodab vaid raiskamist,ning arulagedust
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #16 Nuhk Albert, 2014-12-15 13:23
mitte Võrumaalt.Siin Pihkva mehe Skabari kommentaar on õige,et asi on poliitiline.Tal linna Sadam tahtis Valga -Koidula raudtee lõiku käiku panna.Isegi Toompea ega riigikogu ei teinud takistusi kuid Brüsseli ning Euroopa või NATO poolt on mingisugused keelud takistused peal mida ei avaldata.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #17 uudo 2014-12-16 09:26
Koidula- Valga liin teenindaks praegusel juhul vaid seenelisi ja Antsla laadalisi. Asjal oleks rohkem jumet, kui rongiliin algaks Pihkvast ja lõpeks Riias. Vot Võrust Riiga või Siguldasse sõidaks küll meelsasti.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #18 Endine raudtee meister. 2014-12-18 11:12
See raudtee lõik ei tasu lihtsalt ära.ER-le pakuti kes ei võtnud kuuldagi.Ainuke väljapääs on veel kui Tallink kui võtab Estonian EIR-i oma tiiva alla võib ka selle raudteega midagi loota.Aga noh,meil on ju nii targad peaministriks pürgivad kes on varem palju asju põhja keeranud ehk teisiti öeldes palju laevu põhja lasknud.Rahvas mõelge mida teete kui valima lähete.lood on järgmised,Piusa Valga raudteega tuleb sama saatus nagu kitsarööpaliseg a Valga Appe ajalugu.Lihtsaö t nii suur investeering ei tasu ära kui ühe otsa pileti sissetulek tuleb 250 EUR-i ühe otsa pealt,see korruta neljaga,mida näitavad logistilised statistika uuringu andmed.Head pühitsemist kes pühitsevad,isik likult pühitsen kaks nädalat hiljem.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #19 jummal küll 2014-12-18 17:08
Kellele seda rongi tänapäeval vaja veel on. Minge arenema juba.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #20 Naljtilad 2014-12-19 06:52
Teie tahate raudteed,ER on 9 miljonilises võlas,unustage ära.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD