Menu

Võrumaal kadunud noorukit otsivad ka kaitseväelased

FOTO: VT

Otsingud noormehe leidmiseks jätkuvad.

VIDEO: Võrumaal möödunud nädalavahetusel kadunuks jäänud 17-aastast Markkust otsivad lisaks korrakaitsjatele ja sadadele kohalikele vabatahtlikele ka kaitseväelased, samuti kaasas politsei esmaspäeval kopteri.

Ööl vastu laupäeva kesköö paiku oli Markkus suundumas koju, kuid pole sinna senini jõudnud. Viimane teadaolev kontakt Markkusega oli ööl vastu laupäeva pool tundi pärast südaööd, kui ta viibis Võrus Räpina maanteel Säästumarketi kaupluse juures.

Otsinguid juhtiv Võru politseijaoskonna politseimajor Anti Paap ütles, et Markkuse leidmiseks korraldatud otsingud näitavad ilmekalt ühe väikelinna hingesuurust. „Markkust otsivad ühes politseiga sajad kohalikud inimesed - pere, teised lähedased, tema sõbrad, kaugemad koolikaaslased, kodukandi kaitsevägi ja ajateenijad. Nad kõik on abis, et saada selgust, mis Markkusest sai ning miks ta seni ajani koju ei ole pöördunud,“ kirjeldas Paap. 

Ta lisas, et politsei on läbi viinud väga palju otsinguoperatsioone kadunud inimeste leidmiseks, kuid käimasolev on kindlasti üks nendest, mis pikaks ajaks meelde jääb. "Südame teeb ikka väga soojaks, kui näed võrokeste ühist tegutsemist oma kodupaiga poisi leidmiseks. See näitabki väikelinna hingesuurust. Teisalt on mul väga kahju, et me ei ole saanud endiselt lähedastele anda teadmist, kas nende lapsega on kõik korras. Raske on vaadata, kui murest murtud nad on,“ rääkis Paap. 

Otsingud noormehe leidmiseks jätkuvad. Esmaspäeva hommikust õhtupoolikuni käis otsinguoperatsioonil osalenud mitmesajaliikmeline meeskond üle mitmed võsarägastikud, mahajäetud hooned, garaažid ja muud kohad. Piirkonnad valiti ühelt poolt selle järgi, kus viimati noormeest nähti ning teisalt jooksvalt laekunud vihjete ja teiste infokildude pinnalt. Ka kopterimeeskond vaatas üle mitmed jõeäärsed alad, kuhu ligipääs jalgsi oli raskendatud, kuid poissi ei ole seni õnnestunud veel leida. 

Päev tüürib õhtusse ning otsingutega jätkatakse. Sellega seoses palub politsei otsingutega liituvatel noortel, kelle vanus täisikka ei ulatu, oma vanematele otsingul osalemisest kindlasti teada anda. Ühtlasi palub politsei mõistvat suhtumist, kui noorte osalus otsingutel nende endi ohutuse tagamiseks lõpetatakse.

"Politsei peab välistama olukorra, kus otsijatest ise otsitavad saaks. Kes otsingutel oma panuse soovib anda, ei saa ilma soojade riiete, käpikute ning vettpidavate jalanõudeta. Kindlasti on hea omada ka joogivett ning pimeduse peletamiseks tuleks kaasa võtta taskulamp, selga panna helkurvest," märkis Lõuna prefektuur. 

Ühtlasi palub politsei Võru linna ettevõtetel ja eraisikutel, kes omavad valveseadmetena turvakaameraid, vaadata üle 24. oktoobri varahommiku salvestised ning märgates midagi, mis võiks viidata Markkuse võimalikule liikumisteekonnale sellest politseile teada anda.

Markkus on 161 sentimeetrit pikk, pruunide lühikeste juustega ja kõhna kehaehitusega. Viimati oli tal seljas pruuni värvi O’Neill kaubamärgi jope, mustad püksid ja sinised Nike’i jalanõud.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD