Menu

Politsei jätkab Võrus kadunuks jäänud Markkuse sihtotsingutega

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: POLITSEIMarkkus jäi kadunuks 24. oktoobri öösel kella 00.30 paiku, kui ta väitis telefonitsi end olevat Räpina maanteel Säästumarketi kaupluse juures. Politsei tuvastas linna ja erinevate asutuste turvakaamera salvestustelt noormehe liikumise.

Seni viimane teadaolev kinnitus noormehe liikumisest on samal öösel kella 1.09 ajal, kui ta jäi L. Koidula tänaval maja nr 16a (Club Tartu) juures turvakaamera vaatevälja. Lisaks on tuvastatud noormehe liikumine sellele eelnenud ajal, kust midagi ebatavalist või muud selgust toovat tema kadumise tagamaade kohta ei nähtu. Turvakaamerate salvestustelt nähtub, et noormees on üksida, ta tundub segaduses olevat ning liigub just kui sihitult, ent kiirel sammul oma kodu lähistel paralleeltänavatel.

Erinevaid allikaid kontrollides ja tunnistajatega vesteldes on politsei leidnud pealtnägija, kes andis usaldusväärset infot Markkuse võimalikust liikumissuunast pärast kõnealust kaamerapilti. Kella 1.20 paiku nägi Markkuse kirjeldusele vastavat noormeest üks inimene, kellele on Markkus varasemast tuttav. Tema kinnitusel liikus noormees Tallinna maanteele suunaga edasi Tartu poole.

Koos Kaitseliidu ja Kuperjanovi pataljoniga viis politsei selles piirkonnas läbi sihtotsingud. Veendumaks, et ala saab põhjalikult ja metoodiliselt kontrollitud, otsustati kõrvalisi vabatahtlikke otsingutele mitte kaasata. Ühtlasi on antud piirkonnas palju veekogusid ja kuivenduskraave ning raske maastik teeb otsingud ohtlikuks nendele, kel vastav varustus ja kogemused puuduvad. Politsei peab noormehe otsingutega üheaegselt tagama selle, et keegi end otsimise õhinas ise ohtu ei pane ja raskel maastikul abitusse seisundisse ei satu. Täna sihtotsingud jätkuvad ning lisaks erinevate maa-alade kontrollimisele otsitakse kadunud noormeest ka piirkonda jäävate veekogude juurest paadiga.

Lisaks on noormeest otsitud linnaäärsetel aladel ning Võrust väljasuunduvatel maanteedel. Kontrollitud on nii teeservasid kui kraave. Veel on politsei kontrollinud võimalikke viiteid avariist, mille tagajärjel noormees maanteel liikudes abitusse seisundisse sattuda võinuks. Politsei jätkab info kogumist eesmärgiga leida inimesi, kes võinuks näha Markkust linnast välja liikumas. Ka kontrollitakse võimalust, et keegi võis noormehele pakkuda sõiduks küüti. Seni pole alust arvata, et Markkus oleks kadunud kuriteo tagajärjel.

Kõigil, kel on infot Markkuse võimalikust liikumissuunast pärast 24. oktoobrit kell 1.09, kui noormees möödus L. Koidula tänaval maja nr 16a-st või omavad muud infot, mis aitaks selgitada tema kadumise asjaolusid, palutakse sellest teatada Võru politseile telefonil 786 8248 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..{fcomment}

Kommentaarid   

+10 #1 jahh 2015-11-03 15:04
see on see kui Võrumaa Teataja kunagi kirjutas linnal pole raha kaameraid korda teha. no näeee palun väga nüüd..linn on süüdi, et me eil leia teda
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #2 onu 2015-11-05 07:04
to- ei---mötle mida sa plähvid.,see poiss ei ole nolgilik,vaid korralik noormees,te teete Markkuse emale ja isale väga haiget,vanemad on ise hingelt nii katki,kas olete nii südametud inimesed,ma soovin vanematele kindlat meelt jaMarkkuse leidmist,kust see -ei- vötab,et poisil on kehv kodu,üra loobi kive kapsaaeda.soovi n Markkuse vanematele kindlat meelt
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #3 Selgus sammhaaval 2015-11-05 13:24
Teatavasti on nüüd kindlalt selgunud, et kadunud noormees teatas kojutulekust, samas teatas ka mobiiliaku tühjenemisest. Järgmine kindel selgus tekkis, et noormees oli kindlalt kodupoole teel, mida näitas videolint. Aga mis juhtus enne koju jõudmist ja mis takistas koju jõudmist? Kas astus baarist läbi, et juua tass kohvi või pakuti lahkesti joodavat?- pole teada? Paratamatult tekib küsimus, mis võis muuta noormehe kindlat tahet koju jõuda ja ootamatult ekselda kodu lähedastel tänavatel? Samas oli teada, et ka mobiil oli laadimata ja seetõttu kasutu. Kas võis tekkida olukord, kus noormees vajas abi ja abi ei saanud?
Samas on mõned kommentaarid, kus püütakse noormeest ja vanemaid halvustavalt kommenteerides jätta ilmselt eksitavat vale muljet mainekujunduses ?
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #4 üks kaamera on veel 2015-11-05 13:31
Kohe Maavalitsuse suure ja pikka toru küljes. Club Tartu ja jüri ristil.
Seal on 360 kraadine kaamera ja sealt on näha kõigis neljas suunas üle 3km kaugusele. Jah kaugemal on halb video aga me näeme kuhu liigub ikka inimene. Täna läksin jala kivi tn poole ja kaamera on näha ka kivi tn bussijaamast veel...et siis uurime parem toda...kui to ka katki ei ole.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #5 Kõigevägevamale 2015-11-10 11:27
Armas jumal, anna see noormees perele ja lähedastele tagasi. Räägitakse, et jumal on aeglane aga õiglane.
Tsiteeri | ebasobiv

Seotud lood

15 PÄEVA ENIMLOETUD