Menu

Võrus kadunud Markkuse otsinguteks asutati Otsingufond

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: POLITSEI

Sihtasutus Kadunud asutas kadunud inimeste leidmise tõhustamiseks Otsingufondi, mis hakkab esimesena raha koguma oktoobri lõpus Võrus kadunud Markkuse otsinguteks.

Otsingufondi eesmärk on anda kadunud inimeste otsingutele täiendavat ressurssi selles osas, mida ei kata vabatahtlike pühendumus ning riiklikud struktuurid, teatas sihtasutus Kadunud esindaja BNS-ile. Otsingufond on eelarveväline SA Kadunud juures tegutsev fond. Otsingufondi statuudi kohaselt kogub fond vahendeid eraisikute ja organisatsioonide annetustest ja toetustest.

Sihtasutuse juhi Aare Rüütli sõnul ei ole tänaseni olnud süsteemset lahendust, mis aitaks inimeste leidmiseks kõiki võimalusi maksimaalselt tarvitusele võtta. “Suhteliselt lihtsasti saadakse kokku küll suur hulk vabatahtlikke, kes on valmis maastikku kammima, kuid tavaliselt sellest ei piisa,” rääkis ta. “Reeglina on tarvis ka psühholoogilist nõustamist lähedastele, õigusabi, tellida ekspertiise, teha teavitusööd ning anda eradetektiividele neid ülesandeid, millele politseil ressurssi ei jätku,” tõi sihtasutuse juht näiteid.

Ainult erakorralistel juhtumitel võib osa loetletud funktsioonidest õnnestuda vabatahtlike abil mingi perioodi jooksul ära katta. Võrus kaduma läinud Markkuse juhtum on Rüütli sõnul jõudnud just punkti, mis Otsingufondi loomise vajaduse taaskord ilmekalt esile tõi.

Fondi kogunenud raha kasutatakse Eestis kaduma läinud inimeste otsingutega kaasnevate kulude katmiseks. Otsingufondi vahendite kasutamise üle otsustab fondi nõukogu, mille algkoosseisu kuuluvad noorsootöö eestvedaja ja ETV+ peatoimetaja Darja Saar, tehnoloogiaettevõtete strateegiline konsultant ja Solon Partnersi partner Yrjo Ojasaar ning turvaspetsialist ja Estonian Security Agency tegevjuht Priit Kopti.

Fondi kogunenud raha, mis ei leia kasutust Markkuse otsingutel, kasutab fond abi osutamiseks teiste kadumisjuhtumite lahendamisel.

Otsingufondi arveldusarve number on EE441010220248190225.{fcomment}

Kommentaarid   

+10 #1 Eesmärk 2015-11-23 13:01
Väga vajalik ja õige mõte.
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #2 ... 2015-11-23 18:17
Kuidagi abitu ja näruse tunde tekitab siinkohal hoopis meie nn. õigusriik ja heaoluühiskond kus ei jätku raha isegi kadunud inimeste otsimiseks. Aga kindlasti mõistavad probleemi tõsidust eelkõige inimesed kellel endil kodus lapsed kasvamas ja kindlasti on ka nõus võimaluse korral annetama kui see tulemusi annaks, sest kui probleem jääb lahenduseta võib juhtuda, et inimesed hakkavadki kaduma ja kedagi ei huvita nende saatus. Samas kui arvestada riigis toimuvat siis kindlasti tekib inimestel annetuse puhul ka kahtlus, et kuivõrd sihtotstarbelis elt seda raha kasutatakse jne., aga lootma peab paremat ja ainult iseendile, sest nagu näha siis meie nn. edukas E-riik ei suuda kinni maksta psühholooge, eradetektiive, eksperte, õigusabi jne. , ja seoses tekkinud äärmiselt kahetsusväärse olukorraga inimesed ka mõistavad, et Eesti ei ole riik kus oleks turvaline elada ja lapsi kasvatada.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #3 otsija 2015-11-23 19:37
Kahjuks ei jätku riigil tihti raha inimeste ravimiseks, et päästa nende tervis või elu. Lahendamist ootab veel paljude kuritegude lahendamine, mis nõuab aega ja raha. Karm küsimus küll, aga kui kaua peaks maksumaksja raha panema inimeste otsingute alla (teadaolevalt umbes 3000 inimest kadunud ja otsima siis peaks neid kõiki). Ootaks kritiseerijatel t numbrit, kui pajlu raha või siis inimeste tööaega peaks maksumaksja kinni maksma otsingutega seonduvalt. Muideks, ega Rüütli idee panna otsingute kulusid kinni maksma inimesed, kes lihtsalt redutavad, pole paha. Kahjuks ei lahenda see muret, sest enamasti neil vara puudub või neid ei leitagi. Kindlasti aga ikka loodan, et Markkus pigem elus on, kuigi lootus väike...
Tsiteeri | ebasobiv

Seotud lood

15 PÄEVA ENIMLOETUD