Peeter Waaks eile Võmmorski tulistamise kohta: relvakapi võis lahti teha Gert Kauss

Hetk eile Tartu kohtumajas toimunud maakohtu istungist, kus kohal olid (esiplaanil) prokurör Laura Vaik, kaitsjad (tagumise laua taga) Sirje Must ja Tõnu Meidra. Süüalune Peeter Waaks on taga keskel parasjagu kohtusaali sisenemas.   Foto: INNO TÄHISMAAKOHUS •Eile jätkus aastataguse Võmmorski tulistamisega seotud kohtuasja arutamine Tartu maakohtus, kus kohtu all oli tulistamises osalenud Ago Ursel Waaksi poeg Peeter Waaks, keda süüdistatakse relva lohakas hoidmises, mistõttu hukkus kaks inimest.


Peeter Waaks tunnistas end oma kohtusaalis välja öeldud lõppsõnas eile süüdi paari jahirelva ja summutite omamises, milles teda samuti süüdistati, ent ei tunnistanud end süüdi relva lohakas hoidmises.


Waaks rääkis kohtusaalis püsti seistes, et möödunud aasta 4. mai hommikul, kui ta kodutalust Võmmorskis lahkus, oli kahe lukuga lukustatud rauast relvakapp lukus. Kui ta kella 14 paiku, pärast enda politseile üleandmist oma isa vere sees majas ringi käis, nägi ta, et relvakapp oli lahti ja mõned asjad seal ka ümber paigutatud.


„Mulle tehti kohe alguses selgeks, et isa hakkas kaitsepolitseinikke tulistama ja siis lasi end ise maha,” ütles Waaks, „ja seda öeldi mulle vähemalt 15 korda.” Waaks rääkis, et sel ajal, kui ta pimendatud klaasidega Volkswageni politseibussis istus, kuulis ta, kuidas koer ära uinutati. Ööl vastu
5. maid küsitleti teda Piusa piirivalvekordonis ja ka seal kinnitati talle, et tema isa tulistas „kapokaid” ja pärast lasi end ise maha.

(Loe edasi ajalehest või telli PDF.)

Comments  
  +6
http://arhiiv2.postimees.ee:8080/htbin/1art-a?/99/04/08/uudised.shtmXkaheksas
...Tänaseks Tallinnast praktikalt Paikusele naasnud politseikooli 21-aastane kadett Gert Kauss nimetas pealinna noorte juttu väljamõeldiseks. «Hoopis mina olen kannatanu, mul löödi käsi paiste ja pea ka,» ütles ta.
...eks edasi näeb,läheb veel mõni aastake
  +20
Vaat kuhu koer on maetud! üteldakse kui asi segane. Seekordki on loo lahendus koera all, kui ainult viitsitaks/ soovitaks uurida.
  +19
Korrumpteerunud ja joodikutest võru politsei hämab ja asja peaksid uurima erapooletud tegelased. Salakaubavedu, kus osalevad kokkumängides ka politseinikud on kohalikele kõik teada aga nad kardavad, elavad hirmu all. Jube, mis toimub,,,laibad taga ja hämamine käib. Pole riiki, mida lootsime ja ootasime, kus kaob miilitsalikud valed ja korruptsioon. Ma ei imesta, et inimesed saastapesast lahkuvad. Inimhingedel pole enam väärtust aga tasu tuleb taevast,,,üks tõbras, kes rahvale nii palju kurja on teinud ei taastu iial,,,see ongi tasu kõige pasa eest.

 


 

LOE VEEL


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD