Menu

Võru haigla loodab valitsuse tuge sünnitusosakonna remontimiseks

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Lõuna eesti Haigla FOTO: Aigar Nagel

Võrus asuva Lõuna-Eesti Haigla nõukogu esitas sarnaselt Valga ja Põlva haiglaga esmaspäeval valitsusele taotluse toetuse saamiseks sünnitusosakonna tänavuse kahjumi katmiseks, mille haigla panustaks sünnitusosakonna kauaoodatud remonti.

Esmaspäeval toimusid Tartus kõigi kolme Kagu-Eesti haigla nõukogude koosolekud, kus otsustati taotleda Valga Haigla sünnitusosakonna tänase kahjumi katmiseks 100 000 eurot ning Põlva Haiglale ja Lõuna-Eesti Haiglale mõlemale 200 000 eurot. Nõukogu taotleb Valga Haiglale väiksemat toetust, sest sealne sünnitusosakond suletakse ja 100 000 eurot katab tänavu juba tekkinud kahjumit. Põlva Haiglas jätkuvad sünnitused valitsuse rahaeraldise korral järgmise aasta lõpuni ja Lõuna-Eesti Haigla sünnitusosakonna sulgemine pole päevakorras olnud.

Kõigi kolme Kagu-Eesti haigla nõukogu esimees Mart Einasto ütles, et kavas on küsida riigilt ka tulevaks aastaks 200 000 eurot Lõuna-Eesti Haigla kirurgia- ja sünnitusosakonna toetuseks. "Meil on hea meel, et peaminister Jüri Ratas ja maaeluminister Tarmo Tamm on näidanud üles initsiatiivi leidmaks võimalusi Kagu-Eesti sünnitusosakondade toetamiseks," ütles Einasto pressiteate vahendusel.

Einasto kinnitusel pole Lõuna-Eesti Haigla sünnitusosakonna sulgemine kordagi kõne all olnud, aga ka see töötab praegu kahjumiga. "Kindlustunnet Võru kahjumi katmiseks järgmisel aastal veel pole, samas ei ole kavas sulgeda ka sealset sünnitusosakonda, vaid me soovime seda riigi toel tugevdada. Loodame, et valitsus paneb haigla jaoks 200 000 eurot ka järgmise aasta eelarvesse," lisas Einasto.

Haiglale taotletav summa kulub kirurgia- ja sünnitusosakonna renoveerimisele. Lõuna-Eesti Haigla ravijuht Agnes Aart ütles, et osakonna palatid vajavad nüüdisajastamist. "Tahame iseäranis panustada sünnitusjärgsete palatite renoveerimisse," lausus ta. "Remonti tehti selles osakonnas viimati 19 aastat tagasi. Meil on vaja ka veidi aparatuuri uuendada – nii näiteks tuleks hankida uuem loote jälgimise monitor," märkis Aart.

Tema kinnitusel kuluks valitsuse tugi marjaks ära, sest nii saab tugevdada sünnitusosakonna jätkusuutlikkust ja osutada emadele privaatsemat teenust. "Loodame, et uuenduste tulemusena suureneb ka meil sünnituste hulk ja siia hakkavad tulema sünnitama ka Valgamaa ja Põlvamaa naised. Valmistume suurema hulga sünnitajate vastuvõtuks!" ütles Aart.

Kommentaarid   

-3 #1 mõtiskleja 2018-05-23 07:18
Selge raha raiskamine, targem on osakond sulgeda või parem üldse haigla kinni panna, raha tuleb osata lugeda, kaua me laristame seda piskut mis riigiaparaadi ülalpidamisest järgi jääb.
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #2 Marje 2018-05-23 07:27
Mõtetu raharaiskamine.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #3 Raivo 2018-05-23 07:28
Võib ka sulgeda nagu Valgas?
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 usssss 2018-05-24 06:22
TUGE,tuge vajate te siis kui tulevad nöuded teie süüdimatute mengele arstide tegude kinni maksmiseks.Üks vana lugu kuidas TIblade jaoks üritatti raha välja pressida sugulaseks vägisi teha ,tüüpidel on siiani pusle,seniks päikest :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 usssss 2018-05-24 06:51
inimesele tulid juurde sisekaitse sektantlikud tüübid ütlesid ,sind siin kooli ajal juba ei seeditud sulle on tehtud seljadaga mittu juriidilist mörva vötta see raha kao siit riigist kuna oli tuntud sektant nuhid koputsid kohe oli kohal pool valda mees käis läbi maast ja veest völglasi otsi kah nüüd maalt ja veest peaks mainima meil on ikka väga toredad riigi töölised.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD