.

Kuueaastane Lucas Leok võitis Eesti meistrivõistlustelt oma esimese medali

• Kirjutas Kalev Annom

Lucas Leok rõõmustab oma elu esimese medali üle. Fotod: SÕMERPALU MOTOKLUBI

MEDALIARVE AVATUD ❯ Eestis esimest korda sõidetud motokrossi Eesti meistrivõistlustel 50 cc klassis võitis oma elu esimese medali kuueaastane Sõmerpalu motosportlane Lucas Leok. Võistlusel sõideti kaks etappi. Esimene etapp oli 30. juunil Pärnus ja teine 14. juulil Kiviõlis.

Esimeseks tuli Toms Dankers Lätist, teine oli Marten Raud Viljandist, pronksmedali võitis Lucas Leok Sõmerpalust.

50cc klassis saavad sõita viiekuni kaheksa-aastased.

29. juulil kõik Sõmerpallu

Käimas on Eesti karikavõistluste kaheksaetapiline sari, kus sõita on jäänud veel kolm etappi. Pühapäeval, 29. juulil võisteldakse Sõmerpalus.

Võistlust jälgida ja omadele pöialt hoida saab tasuta.

Selles sarjas on kõige nooremas vanuseklassis (nelja- kuni seitsmeaastased) 50 PW-Mini esikohal Sebastian Johannes Klooren Sõmerpalu motoklubist. Lucas Leok on 50cc klassis praegu neljas.

Eelviimane etapp on 19. augustil Jõgeval ja viimane 2. septembril Toilas. Hoidkem omadele pöidlaid!

Lucas Leoki sõidunäide.

Sõmerpalu – Baltimaade parim enduuroklubi

14. ja 15. juulil oli Madonas Balti meistrivõistluste viimane etapp, kus Sõmerpalu motoklubi tunnistati Baltimaade parimaks enduuroklubiks.

Esimene etapp sõideti Paikusel, teine Kuldigas ja kolmas Madonas.

Balti enduuromeistriteks tulid Veiko Rääts (MX1) ja Elary Talu (MX3). Martin Leok sai MX2 klassis hõbemedali.

Sõmerpalu motoklubi asutas legendaarne Väino Leok 1968. aastal, tegu on Eesti vanima klubiga.

1970. aastal peeti esimene motokross ning tol ajal oli niinimetatud staadionikross uudne, rikkalikud hüpped pakkusid sõna otseses mõttes vaatemängu.

Krossilembene Võrumaa publik oli pikki aastaid harjunud Meegomäe krossiga, mis oma põneva maastikuga oli samuti atraktiivne, kuid mitte sedavõrd hästi jälgitav.

Hoopis ammu sõideti krossi aga praeguse Roosi tänava spordiplatsi ja kunagise lasketiiru juures.

Krossijuubel tuleb aastal 2020. Praegu tegeleb motokrossi eestvedamisega neljas Leokite põlvkond. Tänavu täitub Sõmerpalu motoklubil pool sajandit ning sel puhul on kavas välja anda ka raamat.