Menu

Meelemärkuseta vanaprouale nähvanud Võru kiirabi töötaja: „Sellele naisele peaks politsei kutsuma!”

Vanaproua tundis järgmisel päeval pärast kukkumist valu vasakul puusal ja käel, mille järel suundus ta mõned päevad hiljem perearsti vastuvõtule, kus tema sinikaid isegi üle ei vaadatud. Foto: HELERI LAKUR

Võrumaa Teataja toimetuse poole pöördus murelik lugeja seoses ühe Võru kiirabi töötaja ebaprofessionaalse käitumise pärast.

Võrus Vilja tänavale kutsuti 27. juuni hilisõhtul kiirabi. Vanaproua Saima (nimi muudetud), kes oli oma korteri koridoris teadvusetult kokku kukkunud, ei teadnud, et tema abikaasa oli vahepeal kiirabisse helistanud ja abi kutsunud. Kiirabi kohale jõudes turgutati naine üles, kuid meelemärkuseta olekust toibunud naine kuulis enda kõrval, kuidas kiirabitöötajast naisterahvas talle kõrvalt nähvas: „Sellele naisele peaks küll politsei kutsuma! Talle meeldib ennast pidevalt maha visata!” Seda kuulnud, sai vanaproua aru, et jutt käib temast, ja vastas kiirabitöötajale ilma pikema jututa, et hoopis sellisele kiirabitöötajale tuleks politsei kutsuda. Kontakt kiirabitöötajate ja patsiendi läbivaatlusel lõppes tol korral kiiresti. Vanaproua sõnul aidati ta tookord küll koridoris püsti, kuid tal ei kontrollitud vererõhku ega uuritud, miks ta kukkunud oli ja kas tal võiks selle tagajärjel mingeid vigastusi olla.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid  

+3 #11 Mihail 2018-08-09 09:47
:zzz Meie pere on korduvalt kasutanus kiirabi. Siiani ainult head mälestused. Kõik mis puutub alkohoki, siis see on "püha ja puutumatu", muidu jääb maksuraha saamata. Rahas on riigil alati vaja.
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #12 võrulanna 2018-08-09 18:51
Kas Võrus on tekkimas uus trend et kiirabi peab käima joodikuid püsti aitamas ja neid paitamas, samal ajal kui tõsine abivajaja võib jääda abita. Olen pidanud ka mitmeid kordi kiirabiteenust kasutama ja ainult positiivsed kogemused!
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #13 Katri 2018-08-10 15:58
võrulanna kirjutas:
Kas Võrus on tekkimas uus trend et kiirabi peab käima joodikuid püsti aitamas ja neid paitamas, samal ajal kui tõsine abivajaja võib jääda abita. Olen pidanud ka mitmeid kordi kiirabiteenust kasutama ja ainult positiivsed kogemused!

Vanaproua joodik? MIllega seda on töestatud, paljas EMO enda öigustamine oma halvale käitumisele. Nimetame patsiendi, kes julgeb avalikustada EMO käitumist alkohoolikuks ja siis EMO töötaja pääseb kasvatusest vöi töölt minema heitmisest.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #14 Arvos 2018-08-10 23:21
Hädaldama julgetakse küll minna kuid oma nime ei julgeta avaldada, vaid "muudetakse".
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #15 krissu 2018-08-11 10:52
Omal halb kogemus kiirabiga kui laps oli aastane. Laps kartis vaga arste ja just punases mundris kiirabi arste. See ülbus oli meeletu uhe tumeda peaga kiirabi arsti suhtes.Öeldi et laps nii röögib et me ei saa midagi teha lahme minema.
Peale seda ma enam kiirabi ei julgenud kutsuda sest vaga nõme suhtumine ja ulbe olek oli. Jutt käib väiksest lapsest ja kui sa oled sellel erialal tööl pead oskama suhelda lapsega ja rahustada et saaks üle vaadata.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED