Menu

Rõugesse tuleb saunamuuseum

Pächteri Saunamaailma vaade, kus on näha vasakul rajatav parkla ja sellest veidi paremal saunamuuseumi hoone. Toodud on väikeste saunamajakeste võimalikud asukohad. Paremal ülal on Saunamaa ja turismitalu olemasolevad hooned.  Allikas: DETAILPLANEERINGDETAILPLANEERING • Rõuge vallas Nogu külas asuva Pächteri talu peremees Jaak Pächter rajab oma Saunamaa juurde saunamuuseumi, kus hakatakse tutvustama nii saunu kui ka sauna ajalugu.


Neljapäeval toimus Rõuge vallamajas 1,8 hektari suuruse Pächteri katastriüksuse detailplaneeringu arutelu, kus osalesid nii Jaak Pächter ise, planeeringu autor Jaan Vene kui ka Nogu küla elanikud. Pächter lubas, et puhkekompleksi laienemine naabritele peavalu ei põhjusta, selleks on ta otsustanud uued rajatavad saunad viia naaberkinnistutest eemale.


Muuseumihoone tuleb kahekorruseline palkmaja, selle lähedale on planeeritud rajada Rõuge-Kurgjärve-Haanja maantee äärde parkla. Kokku on Saunamaal praegu kaheksa eri sauna ja kaks kümblustünni. Teiste seas on kasutusel näiteks koobassaun, indiaani saun ehk higistamistelk, kilesaun ja suitsusaun. Tulevikus on plaanis rajada kokku 21 sauna, nende seas näiteks sõjasaun. Külalistemaja jääb sama suureks kui on praegu, ehk 18-kohaliseks, nii et suuremaid seltskondi ööbima ei jää. Küll on ette näha saunamuuseumi külastavate bussiekskursioonide tihenemist.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next