Menu

Võru Pensionäride Päevakeskuses avati uued ruumid

Foto: Võru linnavalitsusVõrus avati SA Võru Pensionäride Päevakeskuses (Lembitu tn 2) uued ruumid, mis loovad linna eakatele inimestele täiendavaid võimalusi elukvaliteedi hoidmiseks ja parandamiseks.

Sel puhul toimus pensionäride päevakeskuse, Võrumaa Puuetega Inimeste Koja ja Võrumaa Pensionäride Ühingu aktiivi kohtumine linnavalituse esindajate ning Europarlamendi saadiku Ivari Padariga. Vesteldi peamiselt päevapoliitilistel, ent ka ajaloo teemadel.

Kui seni tegutses pensionäride päevakeskus Lembitu tn 2 II korrusel 235,32 ruutmeetrisel pinnal, siis nüüd on eakate linnakodanike kasutuses 424,02 m². Uued ruumid üldpinnaga 188,7 m² paiknevad juba varem kasutuses olnud ruumide kõrval.

Vajadus suurema ruumipinna järele tekkis seoses organisatsiooni klientide arvu suurenemise ja tegevuste ulatuse laienemisega. Kavas on tihe koostöö Võrumaa Puuetega Inimeste Kojaga, see võimaldab üritusi senisest paremini organiseerida.

Päevakeskuse juhataja Astrid Hurt tänas linnavalitsust, kes pensionäride algatusega kaasa tuli. „Heameel on sellest, et saame jätkata ja et meil õnnestus pinda laiendada. On oluline, et oleme saanud kaks organisatsiooni ühendada,“ lausus ta. Ruumide iluravi, kohandamist ja korrastamist toetas Ivari Padar.

Pensionäride Päevakeskuses tegutsevad võimlemisring, käsitööring, tantsuringid Mõnusad Memmed, Hõbõjuus, Memmed ja Meelespea, näitering Päävakene, kapell P.A.A.T., meesteansambel, segakoor Videvik, seltskonnalauluring, ansambel Elurõõm, loovusring, õmblusring ning ring joogahuvilistele.

Peale selle pakub keskus võimalust suhelda eakaaslastega, lugeda ajalehti, vaadata televiisorit, kasutada arvutit, printerit, paljundusaparaati ja videoprojektorit, mõõta vererõhku, osaleda erinevate huvialaringide töös, osaleda koolitustel, loengutel ja üritustel, rääkida oma muredest-rõõmudest, juriidilist nõustamist ning nõu lihtsamates igapäevatoimingutes.

SA Võru Pensionäride Päevakeskus on asutatud 2005.aastal Võru linna ja aktsiaseltsi Lõuna-Eesti Haigla poolt.

 

Kommentaarid   

+1 #1 Vana klaver 2014-02-08 15:53
Miks Tõnu Anton ei ole kutsutute hulgas mees oli selle klubi rajamise juures.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #2 VALIX 2014-02-08 17:55
EGA JAH VANURILE TULEB RUUMI TEHA.
VARSTI ON KÕIK NOORED SOOMES.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 Taadu 70 2014-02-08 18:18
Nagu suur pere hiljem koos.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 toslem 2014-02-08 19:23
Vaadake septiku nägu - see ütleb rohkem kui 100 sõna!
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 ON 2014-02-09 15:59
hullemaidki nakkusi.Lõpmatu seni võib teeselda teise numbrina, mitte aga maakonnakeskuse linnapeana.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD