Menu

Tükk tühja maad, mida keegi ei vaja

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

 

Inimese isiklik ruum on igaühel erinev. Siiski soovib enamik eestlasi enda ümber palju õhku ja mitte külg külje kõrval kasvamist. Seda kinnitab ka asjaolu, et Eestimaast on tervelt 52 protsenti asustamata. Ruumi peaks jaguma kõigile nii palju, kui kulub. Teisalt on inimene parajalt mugav ja väga tühermaale, kõigest eemale oma majapidamist püsti panna ei taha. Iseenesestmõistetavaks peetakse seda, et lähedal oleks kauplus, arstiabi, koolid ja lasteaiad ning kõik muu eluks vajalik.

Maa-ameti andmetel on Eesti pindala 45 336 ruutkilomeetrit. Asustamata on kogupinnast lausa 22 593 ruutkilomeetrit. Ehk ongi põhjuseks see, et koondutakse siiski rühmadesse ja seatakse isiklikust ruumist olulisemaks mugav asustatus ning teadmine, et kõik vajalik on käe ja jala juures. Üksikutele uitajatele on ruumi Eestimaal küll. Neile, kes ei hooli lähedasest abist või üleaedsete olemasolust. Paraku nii visasid inimesi, kes iseendale tühermaale linna rajaksid, meil palju ei ole. See eeldaks eluks vajalike vahendite tagamist keerulisemal moel, minnes ajas tagasi ja kasvatades endale eluks vajalik suuremas jaoks ise.

Ei ole kindel, kas võrukad on liiga mugavad või piisavalt sõbralikud, et külg külje kõrval toime tulla. Kui asustamata maa pindala on linnadest suurim näiteks Pärnu linnas 487 ruutkilomeetriga, siis puudub see üldse Rakvere ja Võru linnas.

Ilmselt peab paika väide, et koondutakse pigem linnadesse ja maaelu surebki välja. Sama tõestavad ka näiteks hiljuti teemaks olnud Varstu teenuskeskuse piiratud lahtiolekuajad, mis inimesed liikuma sunnivad ja kodukohas teenuste kättesaamise võimatuks muudavad. Inimene on mugav ja selle vastu ei saa. Pigem kolitakse tiheda asustusega kohta, jäetakse hüvasti oma privaatsusega ning elatakse mugavustsoonis, kus kõik on kindel ja kättesaadav. Sellisel juhul ei pea tundma hirmu, et külapood või postkontor hommepäev kinni pannakse ja peab uusi lahendusi leiutama hakkama. Loodetavasti läheb Võru linnas veel kaua sinnani, kui suletakse viimane toidupood või mõni muu elutähtis asutus.

Kommentaarid   

-3 #1 ussssss 2019-04-20 08:40
vörukatele meeldib üksteist mahateha ja üksteise raha ära süüa ,ülevisata kas vöi läbi lintsimise :lol: päevakohane teema ja füürerstaap mentla see on oma ette pranormaalsus kus köik reisivad kellegi eest :lol: kellegi rahaga :lol: on vörumaa ooper ;-)
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #2 ussssss 2019-04-20 08:48
siis veel teatavate ametnike teiste inimeste tegemine kuhugi kellegi millegi eest kohugi ,inimene ei tea midagi :lol: tavaline siin vörumaal löödi kooma varapaigutati kuhugi ümber aastaid ühte söna kus kes mis kuhugi minnakse on skeem.tavaline siin saad pattakad jooksevad vöörad su kohe surnuks kui neile ei anta :lol: himmlereid on külade viisi ja ärgu virisegu kui varsti hiinlased maad ülevötavad :lol: sest oinastele tänu pole ju normaalseid ajusid ollagi köik ju reisivad kellegi arvelt ka uurijad :lol: veel midagi vöi ?
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #3 ussssss 2019-04-20 09:03
ja kulla himmler juhatajad nüüd on asjad tänu teie roim ahnusele nii modi ,et töölised pole teie alluvad vaid töölised ja kui teie veel pressite välja firmade peale töölistele antud raha siis on orduödak käes :lol: töölised on nüüdseks juba koostööd tegema hakkand nii,et öppige suhtlema töölistega :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #4 ussssss 2019-04-20 09:07
teil on palju väljapetetud raha maksmata :lol: ;-) ja töölised koonduge himmlerite vastu ärge laske neil teid metsa vedada ja piinata :lol: rääkige mis viga :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #5 ussssss 2019-04-20 11:50
ja veel vörumaal on separatistlikud vöör :lol: inimesed kes sobravad suguseltsi raamatutes kohalikud peded töötavad neile :lol: need tüübid vötavad korterites isegi peresid üle ;-) vaadake kantijad ette see on siin suur teema :lol: 8)
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #6 Mariko 2019-05-03 14:47
Lehetoimetus ! kas sellele Ussile ei saaks ükskord ometi blokki peale panna?
ussssss kirjutas:
ja veel vörumaal on separatistlikud vöör :lol: inimesed kes sobravad suguseltsi raamatutes kohalikud peded töötavad neile :lol: need tüübid vötavad korterites isegi peresid üle ;-) vaadake kantijad ette see on siin suur teema :lol: 8)
Tsiteeri | ebasobiv

ARVAMUS