Menu

.      

JUHTKIRI Sõdiks, aga mille vastu?

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Mitmesugused meeleavaldused on viimasel ajal rohkem kui päevakorras. Kui just tänavale ei tulda, siis on neidki, kes vaikselt nurgas kiruvad või äärmisel juhul sotsiaalmeediasse postituse paiskavad.

Nii sõditi käesoleval nädalal automaksu vastu ning teises äärmuses sõditi selle vastu, et poelettidelt kaoks ebavõrdne käitumine erinevate sugude suhtes. Ehk siis et sinised šokolaadist pühadejänesed ei maksaks vähem kui samasugused roosad või vastupidi. On neid, kes kaupluses käies isegi sellise muremõtte peale ei tulegi, kuid on ka neid, kes teevad sellest oma südameasja ja panevad eesmärgiks valitsev ebaõiglus kohe lõpetada. Öeldakse, et heade asjade vastu ei sõdi siin ilmas keegi. Head asjad on need, mis teevad meid õnnelikuks. Eile tähistati ÜRO peaassamblee ellu kutsutud rahvusvahelist õnnepäeva. Selle käigus toodi esile, kus elavad kõige õnnelikumad inimesed ning mis neid õnnelikuks teeb. Selgub, et eestlased ei olegi kõige kurvem rahvas, nagu meile mõelda meeldib. Ehk teebki eestlast õnnelikuks just see, kui saab millegi vastu protestida ja arvamust avaldada? Ehk ongi eestlase õnne valem rahulolematus kõigega? Ilmaasjata ei öelda ka seda, et eestlase lemmiktoit on teine eestlane. On, kuidas on, aga vähemalt uuringute kohaselt muudab eesti inimese õnnelikuks hoopis lihtne kartuliroog või soe leib võiga või äärmisel juhul kiluvõileib.

Eile varahommikul või mõne jaoks lausa öötundidel kell 3.07 algas kevad. Enamasti on kevad see klassikaline „asi”, mis muudab eranditult kõik inimesed rõõmsamaks. On rõõm, et kevade algust ei tule sel aastal ühe päeva võrra oodata nii, nagu teinekord ette tuleb, mil kevad saabub alles 21. märtsil. Järgmisel aastal algab kevad samuti 20. märtsil, kuid kell 9.02 ning ülejärgmisel aastal hoopis 20. märtsi pärastlõunal kell 14.46. Kevadine pööripäev on kalendris see kuupäev, kus päev ja öö on ühepikkused ja seda peaaegu kogu maakera ulatuses. Ilmselt leiab eestlane seetõttu põhjuse ka kevade osas õnnetu olla või protestida kas või näiteks ainult seepärast, et peame olema võrdsed kogu maailmaga, ei saa olla paremad!

ARVAMUS