Menu

Tele2 kaotas juulis järjekordselt enim mobiilinumbreid

  • Kirjutas BNS

Pixabay

Juulis kaotas jätkuvalt enim mobiiltelefoninumbreid Tele2, mille võrgust lahkus 2194 numbrit; seejuures on mobiilioperaator tänavu igal kuul kõige enam mobiilinumbreid kaotanud.

Samas Telia ja Elisa numbriliikuvuse saldod olid juulikuus positiivsed. Telia võrku liitus 180 numbrit, Elisa võitis juurde 1991 numbrit, selgub tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) andmetest. 

Tänavu esimesel seitsmel kuul on Tele2 kaotanud kokku 9785 mobiilinumbrit. Telia ning Elisa on aga juurde võitnud vastavalt 377 ja 9344 numbrit.

Kokku liikus lõppenud kuul 5609 mobiiltelefoninumbrit ning 80 tavatelefoninumbrit. Samas tühistati 3781 mobiiltelefoninumbri teisaldamise avaldust ning 26 tavatelefoninumbri teisaldamise avaldust.

Mullu kaotas enim mobiiltelefoninumbreid Tele2, mille võrgust lahkus 5098 numbrit. Negatiivne saldo oli ka Telial, mille võrgust lahkus 4800 numbrit. Positiivse saldoga Elisa sai aga juurde 9870 numbrit.

Liikunud numbrite arv kajastab reaalsete tava- ja mobiiltelefoninumbrite üleminekut ühe sideettevõtte juurest teise juurde. Liikunud numbrite arvul puudub otsene seos sideettevõttega liitunud või sealt lahkunud klientide üldarvuga, sest ühel kliendil võib olla mitu numbrit, kuid samas üks liitumisleping.

Samuti ei kajasta numbriliikuvuse statistika kõnekaartide kasutusest ega uute liitumislepingute sõlmimisest ning vanade lõpetamisest tulenevaid muudatusi sideettevõtete klientide üldarvus.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD