Menu

FOTOD Ligi 600 kuperjanovlast panid end jalgsirännakus proovile

  • Kirjutas BNS

Ligi 600 kuperjanovlast panid end jalgsirännakus proovile

Kuperjanovi jalaväepataljon sooritas reedel täies koosseisus pea 18-kilomeetrise traditsioonilise jalgsirännaku Võrumaal.

Raske varustusega rännakust võttis osa veidi alla 600 Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenija ja tegevväelase. Talvine rännak Võrumaal on üks pataljoni traditsioonilisi üritusi, mida on taasiseseisvunud Eestis korraldatud pea igal aastal.

Sel korral kulges rännak metsa- ja maanteedel, lisaks said osalejad harjutada maantee aluse truubi läbimist. Rännakul osalesid kõik pataljoni allüksused ja juhtkond eesotsas pataljoni ülemaga.

„Kuperjanovi jalaväepataljon on kergjalaväepataljon, mis tähendab, et võitleme peamiselt jalgsi. Kuigi hästi valitud marsuut ja raske kandem pakkusid täna piisava väljakutse, siis talvine ilm ja mõistlik tempo võimaldasid pingutust ka nautida. Eriti hea meel on A-jalaväekompanii miinipildujarühma üle, kes lisaks nõutule võttis kaasa ka miini- ja raskekuulipildujad ning näitas üles sitkust ja suurepärast ühtsust,“ ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Indrek Sarap.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppekeskuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

GALERII

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD