Menu

.      

Kohus peatas kiirtee mõõtu teekoridori raiumise Nursipalus

  • Kirjutas BNS

Ilusat Nursi männimetsa langetatakse suure tuhinaga.

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus ei suutnud kohut veenda, et Nursipallu on vaja sisse raiuda teekoridor, kuhu mahuks neljarajaline maantee - kui kohus töö peatas, olid raiujad jõudnud juba kaitsealuste karukelladeni, kirjutab Postimees. 

Kaitseväe ülem Martin Herem ja riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas EKRE-st kratsisid esimese hooga kukalt küsimuse peale, miks on Nursipalus vaja rajada kilomeetrite viisi 30 meetri laiust teekoridori. Eriti veel, kui harjutusvälja arendusprogrammi järgi saab hakkama 13-15 meetri laiusega.

Tallinna-Tartu neljarajaline tee on 30, koos lageda teepervega 45-50 meetrit lai. Adavere kandis on tee kaherajaline ja võtab laiuses enda alla 18 meetrit. «Sellise (30 meetri - Postimees) laiusega koridor on vajalik sõjaväelise väljaõppe läbiviimiseks; selleks, et oleks võimalik tee ääres peatuda, jalastuda ehk võitlejatel tulla sõidukitelt maha, taktikaliste masinatega liikuda, ka teedele mahaliikumise harjutamiseks,» vastas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) kommunikatsioonijuht Andri Maimets.

Edasi lugemiseks palun logige sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja
digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD