Töötukassa on õigel teel, et on asunud sõlmima suuremate tööandjatega eraldi lepinguid, et veelgi parandada infovahetust ettevõtetega ja suurendada sedasi ettevõtjate kindlustunnet. Ühtlasi on töötukassa puhul kiiduväärt, et asutus on ühena vähestest riigiettevõtetest säilitanud maakondlikud esindused. Võrumaal on töötukassa esindatud osakonnaga Võrus ja bürooga Antslas.
Eile seoses Jaagumäe taluga sõlmitud koostööleppega Võrus käinud töötukassa juht Meelis Paavel ei osanud veel öelda, kas töötukassa ametikohti oleks võimalik veelgi rohkem üle Eesti laiali hajutada. Näiteks võiks töötukassa keskus olla tänastes e-riigi tingimustes vabalt Jõgeval, kus Paavel ise oli taasiseseisvumise algusaastatel maavanem. Kui võtta arvesse, et Eestis on töötusega kõige rohkem probleeme Valgas ja Ida-Virumaal, võiks töötukassa keskuse tuua vabalt Valka. Paavel ütles selle ettepaneku kohta, et kahjuks on peakorter Tallinnas raiutud lausa töötukassa seadusse, seetõttu pole asukohta niisama lihtsalt võimalik muuta.
Ametiasutuste hajutamine üle vabariigi vähendaks kasvavat survet pealinnale, teiselt poolt aitaks see parandada üldist julgeolekuolukorda. Eestis, kus kõik munad on pandud ühte korvi, on pealinn võimalikule agressorile tõeline maiuspala. Selline olukord ei jäänud märkamatuks Eestit hiljuti väisanud USA mõjuka väljaande New York Timesi ajakirjanikule, kes sai Meremäe vallas elanikke intervjueerides teada, et nemad agressiooni ei karda, sest nagunii tahavad kõik Tallinna.
Valitsusametnikel on Kagu-Eesti arendamisel kõvasti arenguruumi. Praegune siseminister Hanno Pevkur on näidanud head initsiatiivi, kui pani aluse Kagu-Eesti tegevuskava koostamisele. Kava aitaks näiteks Võrumaale luua sarnase tööstusalade võrgustiku, nagu see juba kümmekond aastat toimib Ida-Virumaal.
Nullist Võrumaa üheks suuremaks tööandjaks kasvanud Mart Timmi loodab, et tegevuskava toob Võrumaale tagasi reisirongiliikluse, mis aitaks oluliselt parandada ettevõtjate võimalusi leida omale töötajaid.