Menu

Võru pere: Läksime vaatama, milline elu Soomes tegelikult on ja kas see meile sobiks

  • Kirjutas Sten Sang

Eerik ja Egle Paas alustavad septembrist koos laste Everoni ja Eloiisega Võrus värske hooga kodumaist elu. Foto: AILI ALBER

Võru saab peagi ühe noore pere võrra rikkamaks – kodukohta on tagasi kolimas Eerik ja Egle Paas, kes vahepeal paar aastat Soomes elamist proovisid. Praegu otsivadki noored Võru linna esialgu üürikodu, kuid plaanis on peagi ka päris oma kodu soetada. Peres sirguvad 4aastane mürakaru Everon ja peagi kaheseks saav tüdrukutirts Eloiise.

Vahva sirgumine Võrumaal

Egle (25) lapsepõlv möödus Kangsti külas, pere kolis maalt Võrru, kui tüdruk oli 11aastane. „Minu lapsepõlv oli täis rõõmu ja naerukilkeid. Meil olid Kangstis naabrilapsed, kellega praktiliselt 24/7 ninapidi koos olime ja päevad läbi õues mängisime. Mõtlesime tihti ise mänge välja, mida tänaselgi päeval vahel naerdes meenutame,” kirjeldab noor pereema. Ta tõdeb, et tol ajal hing kuhugi mujale, suuremasse linna väga ei ihanudki. Maal elades unistas ta oma toast ja teadis, et linna kolides selle ka saab. Pärast suure unistuse täitumist oli süda rahul. Ta lisab, et maaelu ja linnaelu olid väga erinevad, aga lapsena ta üht teisele eelistada ei osanud ega soovinud.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

0 #1 ? 2019-08-24 15:43
Ja kes nad on, et neist kirjutama peab? :o
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #2 Guest 2019-08-24 16:01
Võrumaa Teataja kirjutab ikka Võru inimestest.Tore ,et siia ka tagasi kolitakse.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #3 seda et 2019-08-25 09:00
2 last valmis ja siis käiakse soomet vaatamas,soome mustlased on ka paiksemad.no igatahes tore,et võrumaale tagasi,seal saavad võiolla hakkama .
Tsiteeri | ebasobiv
+7 #4 Võrukas 2019-08-25 09:39
Aga millal siis veel avastada, kui mitte siis, kui lapsed on väiksed. Kui kooliaeg tuleb, siis tuleks nagunii paikseks jääda. Seni kaua lasku noored aga käia, reisigu, avastagu ja tehku mis süda ihkab. Tere tulemast tagasi.
Tsiteeri | ebasobiv
+9 #5 Ummamuudu 2019-08-26 10:52
kaks aastat ei ole väga pikk aeg, aga raske saab olema uuesti harjuda kohapealse Petseri Potilaadaga, kus kõik petavad kõiki
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD