
TARU toetusehuviliste arv kahanes Võrumaal ligi 120 võrra

PRIA on viimased seitse aastat maksnud mesinikele TARU toetust, tänavu oodati avaldusi 1.–12. maini. Uuendusena on seekord toetuse saamiseks vajalik vähemalt 16 mesilaspere pidamine, peale selle ei võetud tänavu vastu eraisikute avaldusi.
See kahandas võrreldes mullusega Võrumaa taotlejate arvu hoobilt 141 pealt vaid 24 mesinikuni. Toetusaluste mesilasperede arv võrreldes mullusega siiski oluliselt ei kahanenud – vaid saja pere võrra.
Kokku läheb tänavu mesinike vahel jagamisele 560 000 eurot. Ühe mesilaspere toetuse täpne summa alles selgub, see sõltub taotlustesse märgitud mesilasperede koguarvust.
Edasi lugemiseks palun logige sisse
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.