Menu

Vastseliina koolitoit sõidab muutuste lainel

Isuäratavad pirnikuhilad,  mis ootavad lapsi sööma. Foto: KADRI NAGELKOOLITOIT • Jätkame koolitoiduartikleid Vastseliina gümnaasiumist. Augustist on seal ametis uus direktor Kristi Pettai, kes on üheks südameasjaks võtnud just koolitoidu paremaks muutmise.

Puhvetit ega kohvikut koolil sellest õppeaastast pole ja lähiajal pole plaanis seda otsust ka muuta. Koos Kristi Pettaiga teevad sööklas toidu ja menüü osas tihedat koostööd kokk Terje Oppar koos tervishoiuameti ja õpilasesindusega.

Kõik uued toidud proovib kokk kodus järele, katsetatakse ja arutatakse ka koolis. Siis otsustatakse, kas toit on sobilik ka menüüsse võtta. Hoolega jälgitakse, et menüü oleks mitmekesine ja pakuks erinevaid maitseelamusi. Korraldatakse ka teemanädalaid, millest viimane oli Setu toitude päralt.

„Toit peab olema söödav nii maitse kui ka välimuse poolest, välimus peab olema esteetiline, et kutsuks lapsi sööma. Oleme lauale pannud seaded ja lillevaasid. Sellised väikesed nüansid muudavad söömise meeldivamaks,” räägib direktor. Alates sellest õppeaastast on muudetud ka laudade paiknemist. Kui varem asetsesid lauad koos, siis nüüd on need eraldi, et üldpilt oleks parem ja mulje jääks rohkem kohviku moodi.

 

Kommentaarid  

-19 #1 megabeib 2013-12-17 21:30
Koolitoit on kommuuna aja jäänuk ning lapsed peaks ikka kodus sööma mitte lootma koolitoidu peale.Meie riik pole nii rikas et raha raisata laste toimise peale kui seda peaks tegema vanemad .Nii toimub see mujal maailmas ning aeg oleks eurooplaseks saada ning ise oma eluga toime tulla.
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #2 tiit-olav roos 2013-12-18 05:19
vastavalt statistikaameti le ja uuringutele on eestis 18% täielikus vaesuses olevaid lapsi st. kelle pere sissetulek on alla minimaalse toidukorvi? täna hommikune info kuku raadiost-mõelge ise edasi. i
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #3 megabeib??? 2013-12-18 14:31
... peab ikka eriline idioot olema kes võrdleb taandarengus olevat Eestit arenenud euroopa riikidega, tõenäolislt ei ole taoline megabeib ka teadlik, et Eestis vaesuses elavate inimeste arv jätkuvalt kasvab ja ligemale 70000 last Eestis kannatab täna alatoitluse all.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 duritsky 2013-12-18 15:15
Nassar on õige mees :lol:
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

DIGILEHED

15 PÄEVA ENIMLOETUD