Menu

Kas Grossi tulek lööb Võru kaubanduse sassi?

Lääne-Viru ettevõtja Oleg Grossi tulek Võrru võib siinse kaubanduse põhjalikult sassi lüüa.

Võru kaubandus on viimased viis aastat nautinud suhteliselt muutumatut olekut: turul on kaks suurt tegijat Maksimarket ja Maxima ning rida väiksemaid nišipoode nagu Selver, Rimi, Meie, Säästumarket, Kagumarket ja Võrumaa Toidukeskus. Neist väiksematest omakorda Selver, Rimi, Säästumarket ja Meie on üleriigilise keti osad. Nüüd aga siseneb turule uus suur tegija – Grossi Toidukaubad, mis on eriti viimastel aastatel kiiresti laienenud Põhja- ja Kesk-Eestis, näiteks Tallinnas. Võrru tulek näitab Grossi huvi Lõuna-Eestis kanda kinnitada. See valik pole juhuslik – Grossi põhiline trump on soodne hind. Kagu-Eesti väikeste palkade juures on kliendid eriti hinxnatundlikud. Pole imestada, kui Võru linna ja maakonna ning ka naabermaakondade inimesed ummistavad vähemalt esialgu Kagukeskuse parkla ning konkurendid peavad seda vesise suuga pealt vaatama.

Samamoodi nagu Maksimarket, Maxima ja Võrumaa Toidukeskus hakkab Gross kohapealses köögis toitu valmistama. Grossi pasteedid on üle Eesti kuulsad, ent Võru kokkade toodang on kohati isegi parem, mistõttu võib siin poe avamine mõjutada kõigi Grossi poodide toodete kvaliteeti. On loogiline, kui Gross hakkab Võrus valmistatud tooteid mujale laiali vedama. Gross on ise tunnistanud, et ei välista Kagu-Eestis väiksemate poodide ülevõtmist.

Kui Grossi tulek paneb ühelt poolt konkurente küüsi närima, siis teisalt tähendab see pidu tarbijate jaoks. Pole saladus, et Võru madala palgataseme tõttu kulub siin inimestel põhiosa sissetulekust toidu peale. Grossi poodide tulekuga avaneb inimestel juurdepääs soodsatele hindadele, mida juba varem on nautinud Põhja-Eesti rahvas. Inimestel jääb nüüd rohkem raha kätte, et seda investeerida näiteks laste huviharidusse, mida keskvalitsus ei toeta ja mida omavalitsused toetada ei jaksa. Kokkuvõttes võidavad ka konkurendid, kes peavad turul püsimiseks paremat teenust pakkuma.{fcomment}

Kommentaarid   

+1 #1 Guest 2015-09-26 11:43
Milline parandatud parkla, ei kipu küll autot parkima. Lahtised kivid ja pigi laiali. Maksimarketi uus parkla on korralik. Tasub teha ühekordne suurem investeering.
Tsiteeri | ebasobiv
+13 #2 Jaak 2015-09-26 12:26
Olen neis Grossi poodides käinud küll, aga mingit eelist küll välja tuua ei oska. Hinnad samad, mis igal pool, ehk mõni asi isegi kallim. Võibolla Kagumarketist saab tõesti parem. Aga Maksimarketi kaubavalikut ja Säästumarketi hindasid ta küll ei löö. Ajakirjaniku tellimusarktikk el, muud midagi.
Tsiteeri | ebasobiv
+24 #3 Nišist suurtegijaks 2015-09-26 12:45
Tekstist: Võrus rida väikesi nišipoode.....K agumarket jne.
Tuleb Gross samadesse ruumidesse ja samase kohta kohe suurtegija´? Mis teda suureks teeb siin......
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #4 uus pood antslasse 2015-09-26 13:29
kes Antslas kaubanduse sassi lööb ja uue kaupluse teeb? kaua peavad müüjad jaostjad kannatama kitsikuses kõik on üksteisel seljas! kooperatiiv on kasumi ahnuses unustanud müüjad ja ostjad.kiviaeg peaks lõppema. krr
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #5 võrulane 2015-09-26 17:34
kagukeskus on nii halva koha peal et sinna nurgatagusesse ei kutsu miski
Tsiteeri | ebasobiv
+14 #6 võrumaateataja 2015-09-26 17:40
teab ette,kes vesisesuuga pealt peavad vaatama ja kelle lapsed saavad tänu odavale Grossikaubandus ele,, huviharidusse rohkem panustada?!..mi dagi nii lolli pole jupp aega saanud lugeda. :eek:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #7 võrulane 2015-09-26 18:05
Kindlasti on suur risk taolisse porno ja korrumpeerunud piirkonda investeeringuid teha, aga lõpuks otsustab ikka hind ja kauba kvaliteet kes turul läbi lööb ja pidama jääb.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #8 pasteet 2015-09-29 22:07
Jälle üks orjapalka pakkuv vereimeja juures, nagu Võrus neid veel vähe oleks...
Tsiteeri | ebasobiv

ARVAMUS