Menu

Haanja poeröövel astub kohtu ette

  • Kirjutas BNS

 FOTO: Aigar Nagel

Võrus algab kolmapäeval kohtuprotsess septembris Võrumaal Haanja kauplust röövinud 34-aastase Markko üle, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

«Prokuratuur süüdistab Markkot relvastatud röövimises ning tulirelva ebaseaduslikus käitlemises,» teatas riigiprokuratuuri nõunik Kairi Küngas.

Teadaolevalt tungis gaasimaskis ja relvataolise esemega Markko 8. septembril kella 13 paiku Haanja poodi, kus röövis kaupluse kassast 205 eurot. Keegi kannatada ei saanud. Lisaks müüjale oli samal ajal poes kliente, nende seas pereema lastega.

Punase sõiduautoga Mitsubishi Colt sündmuskohalt lahkunud Markko tabas politsei mõni tund hiljem Lätis Ape lähistelt. Mees on praeguseni vahi all.

Prokuratuur süüdistab teda röövimises relva või relvana kasutatava esemega või sellega ähvardades, mille eest süüdimõistmise korral näeb karistusseadustik ette kolme- kuni 15-aastase vangistuse. Veel süüdistab prokuratuur meest tulirelva ebaseaduslikus käitlemises, mis võib tuua rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Seotud lood. NB! Loetelus puuduvad sisselogimist vajavad artiklid

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD