Menu

Maavanematrall on alanud

Kuivõrd Eestis maavanemaid õigupoolest ei valita, vaid määratakse, annab see võimaluse eri spekulatsioonideks. Maavanemate valimine on kulgenud suuremate ja väiksemate intriigide saatel.

Võtame näiteks Võru abilinnapea ametikohalt Läänemaale maavanemaks läinud Innar Mäesalu. Tegemist oli puhtalt poliitilise otsusega, et lohutada napilt riigikogust välja jäänud aktiivset erakonna liiget, kes tegelikult oli Läänemaal ja saartel täiesti tundmatu. Mäesalu ametiaeg maavanemana jäigi poolikuks – pärast riigikogu liikme Tarmo Leinatamme surma oli Mäesalu sunnitud siirduma riigikokku, sest vastasel korral oleks parlamenti pääsenud järgmine asendusliige, kilekotiafääri avalikustanud Silver Meikar. Mäesalust vabaks jäänud Läänemaa maavanema koht on juba poolteist aastat vakantne. Kevadel kandideeris Innar Mäesalu Läänemaal Reformierakonna nimekirjas riigikokku, aga valituks ei osutunud. Nüüd on ta vaba mees ja ootab poliitilist otsust, et taas mõnele maavanemakohale potsatada, kas siis Haapsalus või Võrus.

Võru maavanema koha ümber algasid intriigid pärast seda, kui endine maavanem Ülo Tulik teatas pärast 2009. aasta kohalikke valimisi, et ei asu vaatamata lubadustele linnapeakohale, vaid jätkab maavanemana. Tuliku otsus tõi kaasa IRLi Võru osakonna lõhenemise, mille tulemusel oleks Võru maavanema koht võinud minna IRLi käest Reformierakonna kätte. Uue maavanema kandidaadina käiski tookord läbi Innar Mäesalu nimi, spekuleeriti ka Jüri Kaveriga. Ent samal ajal teatas riigikogu reformierakondlasest liige Margus Lepik, et siirdub Valga maavanemaks, mistõttu jäi Võru maavanema koht IRLile alles ja on seda praeguseni.

Võru maavanema valimisega seotud spekulatsioonidele lisab vürtsi asjaolu, et sotside uueks juhiks sai Jevgeni Ossinovski, kelle parem käsi Inara Luigas võib soovida sotsidele Võru maavanema kohta.

Mitmed riigikogu liikmed ja Võrumaa omavalitsusjuhid leiavad, et praegune maavanem Andres Kõiv on oma ametis head tööd teinud ning võiks seetõttu sel ametikohal jätkata. Võib-olla lähebki nii.{fcomment}

Kommentaarid   

+3 #1 sõltumatu expert 2015-06-11 14:28
"võrumaateataja " arvamus on siis teada..nemad toetavad ja reklaamivad irli
Tsiteeri | ebasobiv
-5 #2 Rumal 2015-06-11 14:32
sõltumatu expert kirjutas:
"võrumaateataja" arvamus on siis teada..nemad toetavad ja reklaamivad irli

Ma küll ei loe seda siit välja????
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #3 Hea töö ja kogemused 2015-06-11 14:52
Miks mitte, teada ja tuntud oma inimene, muidugi võiks jätkata ja suured projektid lõpetada. Hr. Padar on suhtunud ka hästi ja on olnud senise maavanema tööga rahul, mis on väga oluline. Väga oluline on ka, et Võrumaa omavalitsusjuhi d on maavanema tööga rahul ja suhtuvad hästi. Meeldiv ja sõbralik töökeskkond loob ka paremaid tulemusi.
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #4 võrulane 2015-06-11 17:08
Aga rahval on tegelikult poogen kes seal on ja veel parem kui see ametikoht üldse kaoks, sest neid muidusööjad kes rahva arvelt hästi ära elavad jätkub niigi igale poole ja rohkem kui vaja.
Tsiteeri | ebasobiv
+7 #5 Ettevõtja 2015-06-11 19:06
See artikkel on küll nüüd fakti vigadest umbes! Esiteks, miks Tulik maavanemana ei jätkanud oli põhiline põhjus ikkagi vähene erakonna töö ja pugemine erakonna juhtkonnale. Miks Tulik Ploomipuu ja Kõivu pundiga tülli läks on tegelik põhjus Võrumaa Tarbijate Ühistu erastamise katse, millele Tulik vastu hakkas ja ütles et pättidega tema koostööd ei tee. . Muideks praeguse Assar Pauluse kohtuasja üks kohtualustest ,Taago Vool, kuulus samuti Tarbjate Ühistu juhatusse ja temale häälis ajas külapeal kokku kuuldavasti just Ploomipuu koos Kõivuga. Ja Ploomipuu naise vend Indrek Lepp istub ilmselt siiani vanglas koos Vooluga. Vähemalt koos nad sinna igastahes pandi. Ja viimaseks kust võetakse see jutt Kõivu omavalitsusjuht ide ja ettevõtjate poolehoiust??? Maire Aunaste on kellegi esindaja neist v?
Tsiteeri | ebasobiv
-5 #6 Ei usu 2015-06-12 13:29
Ettevõtja kirjutas:
See artikkel on küll nüüd fakti vigadest umbes! Esiteks, miks Tulik maavanemana ei jätkanud oli põhiline põhjus ikkagi vähene erakonna töö ja pugemine erakonna juhtkonnale. Miks Tulik Ploomipuu ja Kõivu pundiga tülli läks on tegelik põhjus Võrumaa Tarbijate Ühistu erastamise katse, millele Tulik vastu hakkas ja ütles et pättidega tema koostööd ei tee. . Muideks praeguse Assar Pauluse kohtuasja üks kohtualustest ,Taago Vool, kuulus samuti Tarbjate Ühistu juhatusse ja temale häälis ajas külapeal kokku kuuldavasti just Ploomipuu koos Kõivuga. Ja Ploomipuu naise vend Indrek Lepp istub ilmselt siiani vanglas koos Vooluga. Vähemalt koos nad sinna igastahes pandi. Ja viimaseks kust võetakse see jutt Kõivu omavalitsusjuhtide ja ettevõtjate poolehoiust??? Maire Aunaste on kellegi esindaja neist v?

Ei usu, et Võrumaa Teataja ja hr. Padar eksivad jne., targad ja teadjad, elukogemustega ja maakonna eluga kursis olevad inimesed.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #7 elu 2015-06-13 23:04
on näidanud,et sitast ei saa saia.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD