Menu

Uuele mobiilile vajalikud lisad

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Õiget mobiili valides tasub kohe mõelda ka vajalikele lisadele – need nii kaitsevad kui ka pikendavad telefoni kasutust ning õigel hetkel võivad päästa telefoni õnnetu kukkumise eest.

Lisade valimine sõltub suuresti telefoni igapäevasest kasutamisest ja eelistatud kaasaskandmise viisist. Ekraani kaitsekile kulub ära igale mobiilile, akupanka seevastu tõenäoliselt vaja ei lähe, kui telefonikasutus on vähene ning päeva jooksul tekib alati võimalusi telefoni laadida.

Telefon väärib kaitset kukkumise, ekraan kriimustuste eest

Kui ostetud mudel ei ole just põrutuskindlaks märgitud, tuleks mõelda sellele, mis juhtub, kui telefon maha kukub. Tihtipeale ei pruugi midagi juhtuda, ent õige kukkumisnurk ja õige kukkumiskõrgus tähendavad vähemalt ekraanile tekkinud ämblikuvõrku, mis võib telefoni kasutuskõlbmatuks muuta. Õnneks on mitu head varianti, mille vahel valida:

esiteks võib telefonile osta korraliku ümbrise, mis vähendab telefoni libedust, nii et väheneb tõenäosus selle kogemata mahapillamiseks. Spetsiaalne paksemast materjalist põrutuskindel ümbris vähendab oluliselt tõenäosust, et telefoniga kukkudes midagi halba juhtub;

teiseks on müügil kaitsekiled, mis on mõeldud pakkuma kaitset kriimustuste eest. Samas tasub kaaluda ka kaitseklaasi, mis on oma omaduste poolest tunduvalt parem lahendus kui kaitsekile.

Kaitseklaas takistab ekraanile kriimustuste tekkimist ning võib kukkudes ka telefoniekraani purunemisest päästa. Kui ka kaitseklaas peaks purunema, siis selle all on enamasti peidus täiesti terve telefoniekraan, nii et välja on vaja vahetada üksnes kaitseklaas.

Et kõik pildid ja videod ära mahuksid

Kuigi uuemad telefonid on suurema mäluga, siis aina kvaliteetsemaks muutuvad videod ja pildid nõuavad mobiili mälus rohkem ruumi kui varem. Mälukaardi kasutamine on heaks variandiks, kuidas salvestada reisil olles suurel hulgal materjali meeldivatest mälestustest. Alati ei pruugi kõik telefoni sisemällu ära mahtuda.

Samal ajal on tõsi ka see, et kuigi nutitelefonid muutuvad aina võimsamaks, siis telefonide akud ei jaksa arenguga sammu pidada. See, et telefoni öö ja ka päeva jooksul laadima peab, on kujunenud pigem reegliks.

Igapäevasele kasutusmugavusele mõeldes peaks iga telefoniomaniku telefoni lisavarustuse arsenali kuuluma ka üks korralik akupank.

Kotti või isegi taskusse mahtuvad akupangad tulevad telefoni laadimisel õigel ajahetkel appi.

Väike akupank võib päästa päeva

Pikemateks reisideks ning tihedaks kasutuseks tasub osta akupank, mille mahutavus on vähemalt 12 000 mAh. Nii saab telefoni aku täis laadida vähemalt kolm korda.

Kui on vaja vaid igaks juhuks akupanka, piisab ka väikese mahutatavusega, 2500 mAh akupangast. Kallimatesse akupankadesse on sisse ehitatud ka täiendavaid kasulikke võimalusi, näiteks LED-tuled, mis näitavad aku täituvust või taskulambifunktsioon, mis aitab vajaduse korral koduteed valgustada. Ka sisseehitatud laadimisjuhe võib osutuda oluliseks, kui eraldi USB-kaablit iga päev kaasas ei ole. Esmase vajaduse ainult telefoni laadimiseks ajab siiski ära ka kõige lihtsam akupanga mudel.

15 PÄEVA ENIMLOETUD