Menu

Lugu sellest, kuidas Võru Okasroosikese lasteaia Lossivaim küünlaid otsis

  • Kirjutas Krista Hütsi Okasroosikese lossi nõunik (loe: õppealajuhataja)

Esimesed lapsevanemad lasteaia avamisel 1963. aastal. Foto: ERAKOGU

Sügis tõi endaga kaasa pikad pimedad õhtud ja Võru Okasroosikese lossi Vaimul tuli igatsus küünlavalguse järele.

Kuna lossiülema toas on alati küünlaid leidunud, seadis Vaim sammud sinnapoole. Jõudnud lossiülema kabinetti, avastas ta, et tagumise varakambri uks on praokil. Uudishimulik vanaproua unustas küünlad sootuks ja asus innukalt kappide sisu uurima. Päevikud, toimikud, kaustikud olid täis numbreid ja kauneid kirjaridu. Seejärel sattus vaimu kätte mitu karbitäit läikivaid kettaid kirjaga „CD-R”. „Päris kentsakaks muutunud see inimrahvas viimase paarikümne aasta jooksul. Peavad kõige kallimaks asju, mida käega katsuda ei saa ja vahel isegi olemas ei ole,” ohkas sajanditetagust aega väärtustav Lossivaim.

Pisut pusimist ja saigi Lossivaim kapist kätte oma lemmikraamatud-albumid. Aevastades sikutas ta virnast välja kõige vanema albumi. See algas sissekandega: „Lastepäevakodu pidulik avamine 6. novembril 1963. aastal. Lindi lõikab läbi Võru rajooni töörahva saadikute nõukogu täitevkomitee esimees Feliks Pärtelpoeg.” Maja avamise päeva Lossivaim oma silmaga ei näinud, sest Võru linna 4. lastepäevakodu avastas ta mõned nädalad pärast selle avamist. Kes ei tahaks elada majas, mille koridoris levib isuäratav toidulõhn ja kus vahepeal loetakse isegi toredaid muinasjutte?

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD