Menu

Tselluloositehas annab piirialadele uue hingamise

  • Kirjutas Küsis Andres Kalvik

Est-For Investi juhatuse liikme Aadu Polli sõnul loob kavandatav tselluloositehas kokku 900 töökohta. Foto: JAREK JÕEPERA

Vastuolulisi arvamusi tekitanud tselluloositehas võib kerkida Võru, Räpina ja Setomaa valla liitumiskohta.

Kahaneva elanike arvuga omavalitsustele oleks tegemist suurepärase päästerõngaga, mis annaks piirkonna arengule uue hoo. Samas peavad kahtlusi tekitavad küsimused keskkonnareostuse kohta saama ammendavad vastused ja kohalike inimeste elukvaliteet ei tohi langeda. Võrumaa Teataja uuris tehase kohta täpsemalt Est-For Investi juhatuse liikmelt Aadu Pollilt.

Võru vallavolikogu näitas oma istungil üles huvi uurida tselluloositehase rajamise võimalikkust. Palun täpsustage, millised asukohad täpsemalt sihikul on.

Aadu Polli: Tehas vajab 100hektarilist maatükki ning meie huvi oleks see paigutada kohta, kus see häiriks nii loodust kui ka inimesi võimalikult vähe. Praegu oleme suhelnud Saarde vallaga ning Kagu-Eestis Võru, Räpina ja Setomaa vallaga. Tehas peaks asuma raudtee lähistel metsade keskel ning see ei tohiks paikneda looduskaitsealal. Samuti vajab tehas magevett ehk peaks paiknema piisava vooluhulgaga veekogu läheduses.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD