Menu

EV100 muusikasündmus: Klaveriloomad. Ideed, mis õpetavad nii suuri kui ka väikeseid

  • Kirjutas Heleri Lakur

„Klaveriloomad. Elu muusikas” autor ja helilooja Katri Rebane peab etenduse ülesehitust tehniliselt keerukaks, aga samas nauditavaks, sest töö lastega talle meeldib. Pildil on ta koos Lilian Hindriksoniga Põlva muusikakoolist, kes osales videopildi vahendusel Mooste folgikojas toimunud kontserdil 8. aprillil. Fotod: HELERI LAKUR

MUUSIKA > EV100 juubeliaasta eel korraldatud muusikasündmuste ideekonkursi üks kümnest võidutööst, muusikaline lastelavastus „Klaveriloomad. Elu muusikas” teeb tiiru mööda Eestit. Tegemist on esimese omalaadse ning tehniliselt efektsete, liikumatute ja liikuvate pitlidega värssjutustusega, mille kannavad ette näitleja Margus Tabor, kunstnik Kerstin Hallik, muusikud Katri Rebane, Mihkel Mälgand, Peeter Rebane ja Kristjan Priks. Muusikaline kogupereetendus räägib loo muusika- ja koduarmastusest, igaühe väärtuslikkusest, erinevate annete märkamise, arendamise ning koostööoskuse vajalikkusest.

Võrumaa Teataja kohtus stsenaristi ja klaveriõpetajast helilooja Katri Rebasega eelmisel laupäeval Mooste folgikojas. „Meie töö oli ainuke, mis on lastele ja lapsemeelsetele. Õnnestus teha selline asi, millest me unistasime. Ja see tundus lahe teema,” põhjendab ideevalikut lugude autor Katri Rebane. „Idee tuumiku moodustavad peale minu mu õde Kerstin ja abikaasa Peeter. See on meie ühine töö viimased seitse-kaheksa aastat,” räägib Rebane. „Töö on ära jaotatud, mina kirjutan teksti, värsid ja muusika. Kerstin annab sellele visuaali, Peeter teeb bändiseaded ja suhtleb muusikutega, korraldab proove,” lisab ta rõõmsalt.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD